İzmir: Papa 16. Benedict'in Türkiye Ziyareti

İzmir: Papa 16. Benedict'in Türkiye Ziyareti

İzmir: Papa 16. Benedict'in Türkiye Ziyareti
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Hıristiyan Katolik Cemaati Ruhani Lideri Papa 16. Benedict, Meryem Ana Kilisesi'ne Geldi.

Hıristiyan Katolik Cemaati Ruhani Lideri Papa 16. Benedict, Meryem Ana Kilisesi'ne geldi.

Uzun bir konvoy ile Selçuk İlçesi'ndeki Bülbül Dağı'nda bulunan Meryem Ana Evi'ne gelen Papa 16. Benedict, içeriye kendisi için özel olarak düzenlenen tali yoldan giriş yaptı. Papa'nın beraberinde bulunan 12 Kardinal ise Meryem Ana Kilisesi'nin bulunduğu alanın girişindeki Jandarma karakolunun önüne kadar koruma ve eskortlar eşliğinde 4 adet araçla geldiler. Papa'nın gelişi sırasında jandarmaya ait bir helikopter de sürekli Meryem Ana Evi'nin üzerinde uçuşlar yaparak güvenliğin sağlanmasına katkıda bulundu. Papa ve kardinallerle birlikte Meryem Ana Evi'ne gelen Vatikan'dan akreditasyonlu basın mensupları ise x-ray cihazlarından geçirilerek kilisenin bulunduğu alana alındı. Bu sırada yoğun bir izdihamın yaşandığı gözlendi.

Papa 16. Benedict'in aracının Meryem Ana Kilisesi'nin bulunduğu alana girişi, canlı yayın araçlarının bulunduğu yerdeki tali yol girişine yakın konuşlanmış basın mensupları tarafından görüntülenebildi.

Bu arada, Papa ile birlikte Meryem Ana Kilisesi'ne gelenler arasında Yunanistan İzmir Konsolosu Dr. George Katapodis'un da bulunuyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title