İzmir Oryantiring Günleri

2.İzmir'in Foça ilçesinde gerçekleşti.

İzmir Oryantiring Günleri
13.05.2013 12:42 | Son Güncelleme: 13.05.2013 12:42

2. İzmir Oryantiring Günleri, Türkiye Oryantiring Federasyonu, Gediz Üniversitesi, Konak Belediyesi, Foça Belediyesi ve Ekin Koleji organizasyonu ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, DYO ve Red Bull çözüm ortaklığı ile 9-12 Mayıs 2013 tarihlerinde

İzmir'in Foça ilçesinde gerçekleşti.

Yapılış amacı olarak ile ve tek olma özelliğini devam ettiren organizasyonun tüm sürecinde tam 900 kişiye ulaştı.Organizasyonun ilk günü Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezinde Uluslar arası Oryantiring Federasyonu temsilcileri Damir ve Ivana Gobec liderliğinde "Trail - O/ Patika - O" üzerine oldu. Bedensel engellilerin yapabildiği ve üst düzey yorumlama becerisi gerektiren bu alt disiplin, 70 kişilik katılım sağlandı.

İkinci gün Gediz Üniversitesinin ev sahiplinde "Bir Disiplin Olarak Oryantiring" sempozyumu gerçekleşti. Ulusal ve uluslar arası alanlarda çalışmalar yapmış akademisyenlerin planladıkları ve uyguladıkları bu süreç 8 şehirden 200 katılımcı ile tamamlandı. Akademik, sosyal ve sportif yönleri ile tartışılan oryantiringin nasıl öğretileceği ve nasıl tanıtılacağı üzerine bir eylem planı hazırlandı.

Bol maceralı yarışlar ise Cumartesi ve Pazar günleri 3 etap halinde yapıldı. 1. Etap Foça Ilıpınar bölgesindeydi ve ülke puanı verdiği için çok çekişmeli geçti. Hırvatistan ve Türkiye'den toplam 19 şehirden gelen 640 sporcu ile 23 kategoride etap tamamlandı.2. etap macera ile eğlenceyi de aynı anda yaşattı. Eski Foça'da yapılan gece oryantiringi hem sporcular hem de Foça'daki halk için keyifle hatıralara kazındı.

Yarışların son etabı İzmir'de yapıldı. Dünyanın en eski ve büyük açık çarşısı olan Tarihi Kemeraltı Çarşısında yapılan etap ile birlikte "2. İzmir Oryantiring Günleri" sona erdi.

2. İzmir Oryantiring Günleri'nin Foça yarışlarını takip eden; Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Belediye Meclisi Üyeleri Osman Yurtseven ve Cenk Bakırlı, TOF As Başkanı Koray Deler, TOF Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Çendik, Ekin Koleji Kurucusu Vecdi Baykal, Ekin Koleji Kurucu Temsilcisi Ayla Baykal, Ekin Koleji Müdürü Yavuz Güneş, Celal Bayar Üniversitesi BESYO'dan Prof Dr. Hatice Çamlıyer, İZOG Temsilcisi Yusuf Çağlayan, İZOG'dan Dilek Kamliya Kaya, Baş Hakem Süleyman Mavi, Maltepe Askeri Lisesi Antrenörü Eyüp Dirilen, Oryantiring İl Temsilcisi Hır Uz, İOF Temsilcisi Damir Gobec, İOF Temsilcisi İvana Gobec ve Hava Gücü Antrenörü Selim Akçay kazanan sporculara madalyalarını verdiler.

Gündüz Yarışında Alınan Sonuçlar Şöyle:

K10 - 1. Ayşe Nazlı Çolak (Karaağaç SK.), 2. Büşra Yakın (Karaağaç SK.), 3. Fatma Özdemir (Yakamoz Gençlik SK.)

K12 - 1. Ezgi Nur Çolak (Karaağaç SK.), 2. Begüm Arabacı (Karaağaç SK.), 3. İlayda Toraman (Doruk Dağcılık)

K14 - Zeynep Ocak (Balıkesir Gençlik SK.), 2. Feray Sina Parlak (Balıkesir Gençlik SK.), 3. Özge Bozca (Balıkesir Gençlik SK.)

K16 - 1. Berna Aktaş (Bergama Belediye SK.), 2. Hümeyra Altınışık (Çayırhan Bld. SK.), 3. Elif Gökçe Avcı (Oklubalı SK.)

K18 - 1.Ayşe Bozkurt (Konak Bld. SK.), 2. Kübra Yörük (Çayırhan Bld. SK.), 3. Büşra Yılmaz (Doruk Dağcılık)

K20 - 1. Büşra Muslı (Doruk Dağcılık), 2. Yasemin Özgüler (Bergama Bld. SK.), 3. İlknur Can (Doruk Dağcılık)

K21E - 1. Emine Sezgünsay (Gata Doğa Sporları), 2. Şengül Üzen (Gata Doğa Sporları), 3. Tuğba Cin (Gata Doğa Sporları)

K35 - 1. İvana Gobec (Ferdi), 2. Emine Öztürk (Demirtaş SK.), 3. Sevim Şahin (Konak Bld. SK.)

YÇK - 1. Aylin Dönmez (İstanbul Orienteering), 2. Beste Akıllılar (Aliağa Gazi Ortaokulu), 3. Büşra Demirbaş (Aliağa Gazi Ortaokulu)

YYK - 1. Esra Toz (Bursa GSM), 2. Hayriye Güney (Balıkesir Gençlik SK.), 3. Feride Öz ( Karaağaç Spor Kulübü)

E10 - Nurullah Gerenkaya (Yakamoz Gençlik SK.), 2. Remzi Umar (Yakamoz Gençlik SK.), 3. Mertcan Akkaya (Yakamoz Gençlik SK.)

E12 - 1. Eray Günan (Karaağaç SK.), 2. Mert Yiğit (Çayırhan Bld. SK.), 3. Bora Ege Sarp (Karaağaç SK.)

E14 - 1. Batuhan Yılmaz (Bergama Bld. SK.), 2. Batuhan Erikli (Balıkesir Gençlik SK.), 3.Tolga Çandar (Balıkesir Gençlik SK.)

E16 - 1. Ferhat Alyılmaz (Doruk Dağcılık), 2. Emirhan Külahsız (Balıkesir Gençlik SK.), 3. Adnan Metehan Azbay (Kara Gücü)

E18 - 1. Mehmet Hakan Kireç (Kara Gücü), 2. Burak Oran (Kara Gücü), 3. Orhan Kutlu (Kara Gücü)

E20 - 1. İsmail İleri (Kara Gücü), 2. Cansel Saraç (Ankara GSM), 3.Erkan Sezgin (Hava Kuvvetleri Gücü)

E21 - 1. Hilmi İlker Meydan (Doruk Dağcılık), 2. Yaşar Adak (Konak Bld. SK.), 3.Muhammet Bahadır (Doruk Dağcılık)

E21E - 1. Özgür Fettah (Hava Kuvvetleri Gücü), 2. Rıdvan Çınar (Hava Kuvvetleri Gücü), 3. Ahmet Kaçmaz (Jandarma Gücü SK.)

E35 - 1.Damir Gobec (Ferdi), 2. Aytekin Söylemez

(Konak Bld. SK.), 3. Bülent Şahin (İstanbul Orienteering)

YYE - 1. Taylan Antmen (Ege Üniversitesi), 2. Ferdi Olgun (Ege Üniversitesi), 3. Gökhan Üretencan (Milli Emlak Müdürlüğü)

Gece Yarışında Alınan Sonuçlar:

K10 - 1. Ayşe Nazlı Çolak

(Karaağaç SK.), 2. Kübra Uysal (Karaağaç SK.), 3. Deniz Aşır (Ekin Koleji)

K12 - 1. Zeynep Ilgın Demir (Ekin Koleji), 2. Ayşegül Filiz (Karaağaç SK.), 3. Defne Akkuş (Ekin Koleji)

K14 - 1. Feray Sina Parlak (Balıkesir Gençlik SK.), 2. Özge Bozca (Balıkesir Gençlik SK.),3. Zeynep Ocak (Balıkesir Gençlik SK.)

K16 - Elif Gökçe Avcı (Oklubalı SK.), 2. Hümeyra Altınışık (Çayırhan Bld. SK.), 3. Aslıhan Pıçak (Çayırhan Bld. SK.)

K18 - Ayşe Bozkurt (Konak Bld. SK.), 2. Kübra Yörük (Çayırhan Bld. SK.), 3. Hülya Ertogay (Yakomoz Gençlik SK.)

K20 - İlknur Can (Doruk Dağcılık), İrem Deniz (Gata Doğa Sporları), 3. Büşra Muslı (Doruk Dağcılık)

K21E - Emine Süzgünsay (Gata Doğa Sporları), 2. Şengül Üzen (Gata Doğa Sporları), 3. Elif Ateş (Gata Doğa Sporları)

K35 - 1. Fulya Aykanat (Ekin Koleji), 2. Ivana Gobec (Ferdi), 3. Sıdıka Özdemiroğlu (Ferdi)

YÇK - 1. Sena Turgut (Aliağa Gazi Orta Okulu), 2. Elif Sultan Çetin (Ferdi), 3. Sümeyra Levent (Karaağaç SK.),

YYK - 1. Feride Öz (Karaağaç SK.), 2. Büşra Aktaş (Ege Üniversitesi), 3. Esra Toz (Bursa GSM)

E10 - 1. Hasan Emre Sarp (Karaağaç SK.)

E12- 1. Mert Yiğit (Çayırhan Bld. SK.), 2. Bora Ege Sarp (Karaağaç SK.), 3. Can Karayel (Ekin Koleji)

E14 - 1. Tolga Çandar (Balıkesir Gençlik SK.), 2. Batuhan Erikli (Balıkesir Gençlik SK.), 3. Adil Yılmaz (Çayırhan Bld. SK.)

E16 - Emirhan Külahsız (Balıkesir Gençlik SK.), 2. Gence Çaydaşı (Ankara Orienteering), 3. Ferhat Alyılmaz

(Doruk Dağcılık)

E18 - 1. Evren Bozkurt (Yakamoz Gençlik SK.), 2. Doğukan Altun (Doruk Dağcılık), 3. Serhat Alyılmaz (Doruk Dağcılık)

E20 - 1. Erkan Sezgin (Hava Kuvvetleri Gücü), 2. Erdi Arslan (Rota Orienteering), 3. Mustafa Duygu (Gata Doğa Sporları SK.)

E21 - 1.Erhan Çakmak (Ege Üniversitesi), 2. Hüseyin Arslan (Balıkesir Gençlik SK.), 3. Adem Ateş (Rota Orienteering)

E21E - 1. Ahmet Kaçmaz (Jandarma Gücü SK.), 2. Rıdvan Çınar (Hava Kuvvetleri Gücü), 3. Meriç Arazoğlu (Hava Kuvvetleri Gücü)

E35 - 1. Ali Başol (İstanbul Orienteering),2. Cihat Acar (Edremit Körfez SK.), 3. Necati Külahsız (Balıkesir Gençlik SK.)

YÇE - 1. Alpaslan Yıldız (Kemalpaşa Ferzent), 2. Deniz Cem Şahin (İstanbul Orienteering), 3. Berkay Güven (Aliağa Gazi Ortaokulu)

YYE - 1. Ozan Kumbasar (Ege Üniversitesi), 2. Deniz Pırıldar (Ege Üniversitesi),

3. Özgür Güngör (Ege Üniversitesi) - İZMİR

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title