İzmir Mobilya Fuarı 25'inci Kez Kapılarını Açtı
Haberler » Güncel » İzmir Mobilya Fuarı 25'inci Kez Kapılarını Açtı - Haber

İzmir Mobilya Fuarı 25'inci Kez Kapılarını Açtı

İzmir’de, Efor Fuarcılık tarafından düzenlenen MODEKO-Mobilya Dekorasyon Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı 25’inci kez kapılarını Kültürpark’ta açtı.

İzmir Mobilya Fuarı 25'inci Kez Kapılarını Açtı

'de, Efor Fuarcılık tarafından düzenlenen MODEKO-Mobilya Dekorasyon Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı 25'inci kez kapılarını 'ta açtı. 2 Mart'a kadar açık kalacak fuarda, mobilya sektörünün son trendleri sergilenecek. Yerli ve yabancı 30 bin ziyaretçinin beklendiği fuara 200 üzerinde firma katıldı.

Yerli mobilya markaları, tasarım, kalite ve avantajlı fiyatlarıyla İzmir Mobilya Fuarı'nda görücüye çıktı. 'nin ve dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini buluşturan fuarın açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı , CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Cemil Şeboy, Karabağlar Belediye Başkan adayı Necip Kalkan, CHP Buca Belediye Başkan Adayı Levent Piriştina, İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Özdemir ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. Fuarların İzmir'e ve mobilya sektörüne katkı sağladığını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, Afrika ve Avrupa'da Türk mobilya sektörünün yapacağı çok şey olduğunu ve bu bölgelere açılmak gerektiğini ifade etti.

"25. YILIMIZ ÇOK ÖNEMLİ"

Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, 25'inci yılın geldikleri nokta açısından çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi: "Fuarda firmalarımızda 25'inci yılımıza yakışan stantlarla yaptılar. Önemli ziyaretçilerimiz de var. Şu an Libya, Irak, Filistin, Ürdün, Romanya, Ukrayna yani dünyanın her yanından gelen ziyaretçilerimiz mevcut. Ağırlıklı olarak ev mobilyası üreten ve 5 kıtaya ihracat yapan 200'ü aşkın firma bulunuyor. Herkes en yeni trend mobilyalarını fuarımızda sergiliyor. Çok yeni ama şu an içerisi çok güzel, ziyaretçi sayısı açısından güzel bir katılım var. Bu da bizi memnun ediyor."

Eyigele, Türk mobilya üreticisinin vizyona çıktığı fuarda, mobilya endüstrisinden geleceğe yönelik tüm beklentilerinin karşılığının görüleceğini kaydetti. Konuşmaların ardından törene katılanlar stantları ziyaret etti.

CANLI HEYKEL SÜRPRİZİ

Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK) da kanser hastaları yararına bağış toplamak için ilk kez MODEKO'da yer aldı. Mobilya tasarımı yapan canlı heykel ile ziyaretçilerin ilgisini çektiklerini söyleyen KİTVAK Kurumsal İletişim Yöneticisi Burçay Erenay Güngüler, "20 yıllık bir vakıfız. Tiyatro sanatçısı Kemal Aygen bizi arayarak, MODEKO Fuarı'nda canlı heykel olarak bizim için bağış toplayacağını iletti. Çok sevindik çünkü her türlü destek bizim için çok önemli. Kanser hasta ve yakınları için çalışmalarımız sürüyor. O yüzden bütün bağış severlerin desteklerini bekliyoruz" dedi.

"DIŞ TİCARETİ FUARDA YAKALAYACAĞIZ"

Fuara katılan firma yetkililerinden Aşkıner Özcan da, fuarın bu sene daha iyi geçeceğine inandıklarını belirterek şöyle konuştu: "9 yıldır bu fuara katılıyoruz. Her geçen yıl artan bir ivme var. Geçen yıl yabancı katılımcı sayısı çok iyiydi. Bu sene çok daha iyi olacağını düşünüyoruz. Açıkçası dış ticareti burada yakalamaya çalışacağız."

25 bin metrekarelik fuar alanının tamamının kullanıldığı organizasyonda modern ve klasik mobilyalar, eskitme ve modüler mobilyalar, masa, sandalye, kanepe ve koltuklar, bebek ve genç odaları, yatak ve yatak setleri, ofis mobilyaları, mutfak mobilyası, bahçe mobilyaları, ev dekorasyonu ve aksesuarları ile aydınlatma ekipmanları sergileniyor.

En İyi Stant Tasarım Yarışması ve sektörel panellerinde düzenleneceği MODEKO 2014 fuarı 11: 00-20: 00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. - İZMİR

Kaynak: İHA