İzmir, Milli Piyango Talihlisini Merak Ediyor

İzmir, Milli Piyango Talihlisini Merak Ediyor

Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletlerden birinin satıldığı İzmir'de, talihli merak konusu oldu.

İzmir, Milli Piyango Talihlisini Merak Ediyor

Milli Piyango'nun yılbaşı çekilişinde 45 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletlerden birinin satıldığı İzmir'de, talihli ve bileti satan bayi merak konusu oldu. Resmi tatil olması nedeniyle Milli Piyango Şubesi'nin kapalı olması nedeniyle bu merak giderilemedi.

İzmir'in, büyük ikramiye isabet eden dört çeyrek biletten birinin satıldığı kentlerden biri olduğu anlaşılınca herkes talihlinin kim olduğunu merak etmeye başladı. Kentte, çeyrek biletin kim tarafından, hangi bayiden satın alındığı gün boyunca öğrenilmeye çalışıldı. Konak'ta bulunan Milli Piyango Şubesi'nin kapalı olması, biletin hangi bayi tarafından satıldığı sorusunun cevabını, yarına bıraktı.

Kepenkleri kapalı şube önünde sadece amorti, iki veya üç rakam isabet eden biletleri toplayan seyyar bayilerin bulunması dikkat çekti. Milli Piyango bayisi Alaattin Önel, "Bugün resmi tatil, o yüzden hangi bayi tarafından satıldığı belli olmaz. Bayinin de faturalarına bakması gerekir. Ama ona herhangi bir yararı olmadığı için de bakmayabilir. Ancak yarın, şube açılınca bu merak giderilir. Kime çıktıysa da hayırlı olsun" dedi. - İzmir