İzmir: Mehmet Niyazoğlu'na Azmettirici Suçlaması

İzmir: Mehmet Niyazoğlu'na Azmettirici Suçlaması

İzotaş Yönetim Kurulu Başkanı Olan ve Bir Dönem Balina Operasyonu Çerçevesinde Suç İşlemek Amacıyla Teşekkül Oluşturmak İddiasıyla Yargılanan Mehmet Niyazoğlu Hakkında, İzmir Otogarı'nda Bir Yazıhane Sahibinin Bacağından Vurulduğu Olayda Azmettirici Olduğu Gerekçesiyle Fezleke Düzenlendi. Niyazoğlu, Savcılık Talimatıyla Serbest Bırakıldı. Mehmet Niyazoğlu'nun Yeğeni N.k.n., Adam Yaralamak Suçundan Gözlem Altına Alındı.

İzmir: Mehmet Niyazoğlu'na Azmettirici Suçlaması

İZOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan ve bir dönem Balina Operasyonu çerçevesinde suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak iddiasıyla yargılanan Mehmet Niyazoğlu hakkında, İzmir Otogarı'nda bir yazıhane sahibinin bacağından vurulduğu olayda azmettirici olduğu gerekçesiyle fezleke düzenlendi. Niyazoğlu, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Mehmet Niyazoğlu'nun yeğeni N.K.N., adam yaralamak suçundan gözlem altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İZOTAŞ içinde bulunan Buzlu Turizm yazıhanesinde Şerif Top, sağ bacak baldır kısmından tabancayla vurularak yaralandı. Olaydan sonra S.S. isimli şahıs, polise giderek olayı kendisinin gerçekleştirdiğini söyledi. Araştırmayı sürdüren polis, olay sırasında ateş eden kişinin S.S. değil dayısı N.K.N. olduğunu belirledi. Daha sonra tekrar ifadesine başvurulan S.S. ise, dayısının zarar görmemesi için suçu üstlendiğini itiraf ederken; '6136 sayılı kanuna muhalefet, yalan beyanda bulunmak ve başkasının suçunu üstlenmek' iddiasıyla gönderildiği adliyede savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Bacağından vurulan Şerif Top ise ifadesinde, N.K.N. ile kardeşi H.H.N.'nin kendisine saldırdığını, kendisini vuran kişinin N.K.N. olduğunu ancak Mehmet Niyazoğlu'nun azmettirdiğini söyledi. Şerif Top'un iddiaları üzerine polis; H.H.N., N.K.N. ve Mehmet Niyazoğlu'nu gözaltına aldı. Mehmet Niyazoğlu ifadesinde, olayı azmettirmediğini söyledi.

İki grup arasındaki tartışmanın, İZOTAŞ Yönetim Kurulu toplantısında, Buzlu Turizm'e yazılan 3 ceza ve servis araçlarının garaja alınmaması nedeniyle çıktığı belirtildi. Mehmet Niyazoğlu ve H.H.N. savcılık emriyle serbest bırakılırken, olayla ilgili olarak gözaltında bulunan ve otobüs firmalarına ihtiyaç maddeleri temin eden bir firması bulunan N.K.N, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: İHA