İzmir Kesin Aday Listeleri

İzmir Kesin Aday Listeleri
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kesin aday listelerine göre İzmir 1. bölge milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1-Ertuğrul Günay

2-Mehmet Sayım Tekelioğlu

3-İlhan İşbilen

4-İlknur Denizli

5-Ali Aşlık

6-Rıfat Sait

7-Bilal Doğan

8-Cemal Bekle

9-Tülin Bozkurt Hazar

10-Harun Özdemir

11-Osman Sakman

12-Maksut Karaosman

13-Doğan Bayram

DEMOKRAT PARTİ

1-Fatma Nuran Talu

2-Harun Kayacı

3-Erhan Kuzu

4-Gülgün Beşerler

5-Ali Şenol

6-Mine Tilki

7-Özlem Başkaya

8-Sevda Erkan

9-Ezgi Yaman

10-Selim Amato

11-Şenol Alpat

12-Mehmet Yurtseven

13-Filiz Kösedağ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1-Şükran Güldal Mumcu

2-Rıza Mahmut Türmen

3-Oğuz Oyan

4-Musa Çam

5-Hülya Güven

6-Erdal Aksünger

7-Aydın Özcan

8-Turgay Bozoğlu

9-Adnan Erdil

10-Kazım Umdular

11-Seniye Nazik Işık

12-Ebru Okay

13-Şener Akdemir

MİLLET PARTİSİ

1-Nejat Cebeci

2-Fatma Şentürk

3-Rayhan Keleş

4-Haluk Üyüklüer

5-İsmail Yardımcı

6-Nuri Kaya

7-Ayşe Tekbaş

8-Yasemin Emrullah

9-Mehmet Çetintaş

10-Medine Yalvaç

11-Hatice Can

12-Hülya Yaka

13-Emine Şahin

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1-Orkun Köksoy

2-Özlem Erdem

3-Metin Ferit Türkeli

4-Erkal Altay

5-Baki Baklan

6-Mustafa Mermerci

7-Sadrettin Turan

8-Havva Kocaman

9-Şevki Bakırbaş

10-Saide Dırdır

11-Şebnem Gümüş

12-Nurcan Soydan

13-Sevtap Pazarcı

SAADET PARTİSİ

1-Şerafettin Kılıç

2-Turhan Tutumlu

3-Bayram Akgün

4-Cemal Arıkan

5-Mustafa Erduran

6-Selçuk Kavuşan

7-Zekeriye Hazırbulan

8-Rumeysa Meryem Aslan

9-Mümin Baştürk

10-Mehmet İntaş

11-Atilla Korkmaz

12-Mukadder Temur

13-Mumin Güzel

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1-Osman Pamukoğlu

2-Celal Çalış

3-Pınar Türkoğlu

4-Oktay Ceylan

5-İsmail Yazan

6-Osman Ergin

7-İnanç Akkaplan

8-Yılmaz Şimşek

9-Ayşe Nur Tümer

10-Hatice Bedir

11-Esma Balta

12-Burcu Metin

13-Gürsel Koçelli

HALKIN SESİ PARTİSİ

1-İbrahim Bengi

2-Sadık Süleyman Şamlı

3-Lina Gahun

4-Hüseyin Aşıcı

5-Bülent Köroğlu

6-Mehmet Topçuoğlu

7-Hayrettin Ertaş

8-Yılmaz Şahin

9-Bilgi Tokel

10-Gülziye Şahin

11-Nihat Demirhan

12-Eyüp Baran

13-Bülent Güçlü

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1-Oktay Vural

2-Şenol Bal

3-Dursun Müsavat Dervişoğlu

4-Salahattin Şahin

5-Ümit Akkuş

6-Hasan Zerek

7-Turan Gündoğan

8-Hatice Bölük

9-Hasan Yıldız

10-Serap Özöktem

11-Mustafa Sepin

12-Mehmet Üste

13-Mevlüt Taga

DOĞRU YOL PARTİSİ

1-Ekrem Önalan

2-Remezan Satan

3-Nuray Özdilek

4-Tamer Taşdemir

5-Mehmet Ali Özpınar

6-Asuman Çulha

7-Nurhayat Ant

8-Özdemir Keskin

9-Bedrettin Akay

10-Tarık Pehlivan

11-Burhan Bakır

12-Şerife Baytok

13-Mustafa Oğuz Zenginoğlu

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1-Kemal İbrahim Okuyan

2-İbrahim Bulut

3-Burhan Aksakal

4-Rağıp Ruhi Sayır

5-Tahsin Yılmaz

6-Birol Danabaş

7-Fatma Yanar

8-Ali Ekber Yurtsever

9-Şerife Şengül Mert

10-Serkan Başar

11-Dilek Yüksel

12-İbrahim Genç

13-Canan Aköz

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1-Hasan Işık

2-Şükrü Yılmaz

3-Yılmaz Onarıcıoğlu

4-Gülsüm Koçak

5-İlker Yağcıoğlu

6-Naciye Şeremet

7-Ekrem Doğan

8-Osman Arzıman

9-Serkan Gökdağ

10-Halit Uslu

11-Fadime Çetin

12-Ali Haydar Önder

13-Mesut Torun

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1-İbrahim Uzun

2-Vahap Usman

3-İsmail Gider

4-Mehmet Özcan

5-Ziynet Aydın

6-Hüseyni Erenli

7-Talip Tekyıldırım

8-Ali Demiröz

9-Ahmet Kuzucu

10-Mustafa Çakmak

11-İsmail Mergen

12-Hayrettin Durur

13-Ali Aydın

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1-Rıfat Mutlu

2-Niyazi Emli

3-Behaettin Karaca

4-Süheyla Ceyhan

5-Mesut Özsabuncu

6-Haydar Durgeç

7-Ümit Rahmi Tuncel

8-İnanç Balcı

9-Turabi Turan Yılmaz

10-Baki Tanışık

11-Hüseyin Oğuz

12-Süheyla Erbaşol

13-Asiye Gülbin Sel

BAĞIMSIZ

-İsmail Altıkulaç

-Mehmet Tanhan

-Yaşar Müjdeci

-Tuncer Sümer

-İzmir 2. BÖLGE-

Kesin aday listelerine göre, İzmir 2. Bölge'nin milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Binali Yıldırım

2- Aydın Şengül

3- Erdal Kalkan

4- Nesrin Ulema

5- Hamza Dağ

6- Bekir Pakdemirli

7- Hasan Şahin

8- Müjde Özkumova

9- Tolga Murat Balıkçı

10- Uğur Türkan

11- Abdullah Tekbaş

12- Yeşim Demirali

13- Mehmut Kavuk

DEMOKRAT PARTİ

1- Ayşe Sucu

2- Ahmet Emirhan

3- Metin Tekinözer

4- Adem Birinci

5- Hakkı Sayar

6- Serhat Bilgili

7- Ayşe Ayaz

8- Edibe Nacir

9- Doğan Bayık

10- Aynur Yıldırım

11- Haluk Güntan

12- Mesut Yankın

13- Ferudun Aktı

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Alaattin Yüksel

2- Mustafa Ali Balbay

3- Mehmet Ali Susam

4- Rahmi Aşkın Türeli

5- Aytun Çıray

6- Birgül Güler

7- Mustafa Moroğlu

8- Levent Eyipişiren

9- Elfin Tataroğlu

10- Levent Piriştina

11- Özcan Purçu

12- Hüseyin Sezer

13- Coşkun Çiflik

MİLLET PARTİSİ

1- Rafet Kaya

2- Şenay Cebeci

3- Ülkü Çoban

4- Vedat Üyüklüer

5- Bülent Ulutaş

6- Ergün Boyacıoğlu

7- Hüseyin Ay

8- İbrahim Cibişoğlu

9- Mehmet Ali Kayalıo

10- Senem Sarılar

11- Hatice Nergizciler

12- Naciye Batmaz

13- Davut Kayalıo

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1- Güler Nalbantoğlu

2- Celal Görmüş

3- Zekai Yılmaz

4- Münüre Yeşil

5- Gökhan Vatansever

6- Neriman Oflaz

7- Cihat Gümüş

8- Gülcan Köksoy

9- Suna Yasak

10- Esergül Öztürk Hepşennur

11- Ali Bayrakdaroğlu

12- Meral Köksoy

13- Zayide Arslan

SAADET PARTİSİ

1- Bayram Sakartepe

2- Mesut Dağ

3- Vedat Kolukısa

4- Suna Canıtez

5- Cenk Kılıç

6- Nacettin Yolcu

7- Orhan Halıcı

8- Mustafa Özüdoğru

9- İbrahim Orakçı

10- Ahmet Korkmaz

11- Orhan Yıldırım

12- Cengiz Utkulu

13- Ayhan Bilgi

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Asım Taş

2- İsmail Tetik

3- Polat Vardar

4- Nafiz Saraçlar

5- Alper Akbaş

6- Ahmet Şenol

7- Melike Tunalı

8- Emine Güven

9- Fatma Nazan Tezver

10- Meral Erdoğan Kocademir

11- Osman Sönmezler

12- Fatma Yaykın

13- Ece Yılmaz

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Ömer Vehbi Hatipoğlu

2- Levent Peşker

3- Sibel Sayılkan

4- Hüseyin Tomruk

5- Aydın Demir

6- Mustafa Çakaray

7- Fehmi Algan

8- Altan Bozdemir

9- Yılmaz Turan

10- Numan Yıldırım

11- Ferah Semet

12- Uğur Gülgör

13- Kübra Durmaz

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Ahmet Kenan Tanrıkulu

2- Kamil Erdal Sipahi

3- Süeda Neslihan Çelik

4- Yalçın Koçyiğit

5- Ebuzer Özgür Çakmak

6- Cengiz Bulut

7- Mustafa Basmacı

8- Sündüz Uzun

9- Mehmet Toptaş

10- Lütfi Kılıç

11- İnanç Bilgi

12- Mustafa Emre Eryıldırım

13- Ebubekir Sıddık Korkmaz

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Muzaffer Tan

2- Canan Atasayar

3- Sacit Sedat Ebesek

4- İsmail Özer

5- Murat Taşlıçay

6- Süleyman Levent Koral

7- Ali Turgut

8- Yıldız Kesebir

9- Şafak Ebesek

10- Ahmet Alp Yapşık

11- Hayriye Derya Balcı

12- Hüseyin Kutluay

13- Mehmet Altundağ

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Seher Ünver

2- Özgür Sarı

3- Serdar Eliaçık

4- Fatma Sema Say

5- Mehmet Bektaş

6- Nesil Güney

7- Erol Geyik

8- Bayram TÖre

9- Esma Bozkurt

10- Selma Eraslan

11- Özlem Onay

12- Ercan Güler

13- Birand Berberoğlu

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Sibel Nebile Türük

2- Bülent Ufuk Çayırcı

3- Rafet Kara

4- Serdar Gökdağ

5- İsmail Başdemir

6- Fatma Dudu Uyanık

7- Nalan Çam

8- Durkut Hopacı

9- Adnan Göksel

10- Adalet Aydın

11- Gülbahar Dalkıran

12- Ali Zent

13- Şaban Torun

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Vural Turan

2- Mehmet Altaylı

3- Mehmet Hopa

4- Hacı İbrahim Kireşci

5- Cahit Aguş

6- Yavuz Nar

7- Ayşe Serap Uslu

8- Ahmet Takmaz

9- Gürhan Ağbulak

10- Erkan Budak

11- Sedat Güngör

12- Nizamettin Yılmaz

13- Osman Özarslan

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Erol Tuncer

2- Fatih Taşdöğen

3- Adnan Taşar

4- Selçuk Karakülçe

5- Bülent Sarı

6- Hasan Tıraşoğlu

7- Süleyman Karadayı

8- Mahmut Açıkkar

9- Muzaffer Tuzcu

10- Hacı Bektaş Önal

11- Özge Üngüt

12- Recep Özdilek

13- Bülent Vatansever

BAĞIMSIZ

- Ali Acar

- Erdal Avcı

- Doğu Perinçek

- Mehmet Kürşat Kayabaşı

- Rahmiye Kubilay

- Tarcan Ülük - ANKARA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title