İzmir Kalkınma Ajansı'nda Çolakoğlu ile Devam

İzmir Kalkınma Ajansı'nda Çolakoğlu ile Devam

İzmir Kalkınma Ajansı’nda (İZKA) görev süresi sona eren başkan, üç yönetim kurulu üyesi, iki asil ve iki yedek üyenin seçimi yapıldı.

İzmir Kalkınma Ajansı'nda Çolakoğlu ile Devam
19.06.2015 10:01 | Son Güncelleme: 19.06.2015 10:01

İzmir Kalkınma Ajansı’nda (İZKA) görev süresi sona eren başkan, üç yönetim kurulu üyesi, iki asil ve iki yedek üyenin seçimi yapıldı. İZKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı görevini iki dönemdir sürürden Kemal Çolakoğlu yeniden seçildi. Ege Bölgesi Sanayi Odası meclis salonundaki toplantıda Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın da desteğini alan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden aday oldu. Yapılan seçimde İZKA’nın 100 üyesinden 97’si oy kullandı. Çolakoğlu 54, Güden 30, Atasoy 11 oy aldı. Bir oy boş çıktı, bir oy geçersiz sayıldı. İlk turdan sonra Güden çekilince Çolakoğlu bir dönem daha başkan oldu.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Başkanlıktan sonra üç yönetim kurulu üyeliği için de seçim yapıldı. Mevcut üye İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu’nun yanısıra Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Selçuk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Koray Yolcu ve İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu Başkanı Mehmet Aydoğan aday seçildi. 90 oy alan Mutlu, 73 oy alan Ünlütürk ve 65 oy alan Yolcu yönetime girdi. Aydoğan ise 47 oyla liste dışında kaldı, birinci yedek üye olarak belirlendi.

Kaynak: CİHAN

Haber Yorumları (1)
BEDRİ ONAK: SN. BAŞKAN KEMAL ÇOLAKOĞLU VE YÖNETİME BAŞARILAR DİLERİM.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title