İzmir: İzmir Müsiad'dan İftar Yemeği

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Bolat, Türkiye İçin Çin Tehdidinin Önümüzdeki Yıllarda da Devam Edeceğini İfade Edek, "2001 Yılında Çin'den Yaptığımız İthalat 926 Milyon Dolardı. 2006'da İthalat 10 Milyar Dolar, 2008'de İse 20 Milyar Doları Bulacak. Bu Nedenle Türkiye, Yerli Mallara Yönelme Konusunda Ciddi Adımlar Atmalıdır" Dedi.

İzmir: İzmir Müsiad'dan İftar Yemeği

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Bolat, Türkiye için Çin tehdidinin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini ifade edek, ''2001 yılında Çin'den yaptığımız ithalat 926 milyon dolardı. 2006'da ithalat 10 milyar dolar, 2008'de ise 20 milyar doları bulacak. Bu nedenle Türkiye, yerli mallara yönelme konusunda ciddi adımlar atmalıdır" dedi.

MÜSİAD İzmir Şubesi'nin Ramazan ayı iftar programı, İnciraltı Crowne Plaza Otel'de gerçekleştirildi. İftar yemeğinde bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bolat, Türkiye'nin uzun yıllar kemer sıkma politikasına devam edeceğini ifade ederek, "Ülkemizin 260 milyar dolar borç stoğu bulunmaktadır. Hükümetler, kemer sıkma politikalarını devam ettirerek, borç ve faiz ödemelerini gerçekleştirecek. Bu nedenle piyasadaki para sıkışıklıkları devam edecek. İşletmelerimiz bu dönemde artan maliyetlerini düşürmeyi, dünya pazarlarına yönelmeyi ve markalaşmayı hedef almak zorundadır. Bu dönemde, 1 yıl önce zirvede olan bir işadamı, sonraki yılda piyasadan çekilmek zorunda kalabilir" ifadelerini kullandı.

İşadamlarına katkı yapmaya devam ettiklerini belirten Bolat, her yıl düzenledikleri Uluslarararası MÜSİAD Fuarı'nın 11.'sini ve Uluslararası İş Kongresi'nin 10.'sunu İstanbul'da gerçekleştireceklerini belirterek, ''50 ülkeden bin 500'ü aşkın firmanın katılacağı fuarımız, 22-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Tüm İzmirli işadamlarımızı da bu fuarımıza bekliyoruz" dedi.

MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bolat, konuşmasının ardından MÜSİAD'a yeni katılan işadamlarına rozetlerini taktı. MÜSİAD İzmir Şubesi'nin iftar yemeğine eski Bakanlardan Işılay Saygın, AK Parti İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, AK Parti İzmir İl Başkanı Ali Aşlık, Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Şerafettin Kılıç ve işadamları katıldı.

Kaynak: İHA