İzmir: İzmir'deki Kuyumcu Soygunu

İzmir: İzmir'deki Kuyumcu Soygunu

İzmir'in Bornova İlçesi'nde Bir Kuyumcuyu Bıçakladıktan Sonra Bir Miktar Altın Alarak Kaçan 2 Gaspçının Yakalanması İçin Polis Tarafından Geniş Çaplı Soruşturma Başlatıldı.

İzmir: İzmir'deki Kuyumcu Soygunu

İzmir'in Bornova İlçesi'nde bir kuyumcuyu bıçakladıktan sonra bir miktar altın alarak kaçan 2 gaspçının yakalanması için polis tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Atatürk Mahallesi 849 Sokak'taki Melisa Kuyumculuk'a müşteri kılığında gelen 2 kişi, bıçak ve tabanca çıkararak işyeri sahibi Ali Şan Turan'ı (46) tehdit etti. Vitrinde duran altınları almak isteyen zanlılar, kendilerine müdahale eden Turan'ı sırtından bıçaklayarak yaraladı. Turan yaralı halde yere yığılırken, bağırma seslerinin dışarıdan duyulması üzerine panikleyen zanlılar, vitrinden alabildikleri altınlarla kaçmaya başladı. Zanlılar, yaya olarak kaçarken, gasp ettikleri altınların bir bölümünü de sokak içerisinde düşürdü. Polis, yere düşen altınları ele geçirirken, gaspçılar kayıplara karıştı. Olayın ardından yaralı kuyumcu Turan, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne Acil Servisi'ne kaldırdı. Tedavi altına alınan Turan'ın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Melisa Kuyumculuk'ta inceleme yapan polis, görgü tanıklarının verdiği eşkale göre çevrede araştırma başlattı. Kaçan zanlıların sokakta düşürdüğü altınlar polis tarafından bulundu. Gaspçıların, aldıkları altın miktarının henüz tespit edilemediği, işyerinde de alarm ve güvenlik kamera sisteminin bulunmadığı, soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Emniyet yetkilileri, sarrafları alarm ve kamera sistemi takmaları konusunda defalarca toplantılar yaptıklarını, bu işi yapan vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: İHA