İzmir İl Genel Meclis Başkanlığı'na CHP'li Serdar Değirmenci Seçildi

İzmir İl Genel Meclis Başkanlığı'na CHP'li Serdar Değirmenci Seçildi

İzmir İl Genel Meclis Başkanlığı'na, Menemen İlçesinden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyesi Serdar Değirmenci Seçildi.

İzmir İl Genel Meclis Başkanlığı'na CHP'li Serdar Değirmenci Seçildi

İzmir İl Genel Meclis Başkanlığı'na, Menemen ilçesinden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) meclis üyesi Serdar Değirmenci seçildi.

Sabah parti içinde gerçekleşen meclis başkanlığı ön temayül yoklamasında 5 aday çıktı. CHP'li 92 meclis üyesinin oy kullanmasıyla Serdar Değirmenci 27, Hakkı Berksü, Mahmut Esat Aslan 16, Hüseyin Uncuoğlu ve Nevzat Kavalar 12 oy aldı.

Parti grubundan birinci çıkan Serdar Değirmenci, meclis başkanlığı için partisi tarafından tek aday gösterildi. AK Parti'nin de Torbalı'dan seçilen meclis üyesi Mahmut Öztaş'ı aday göstermesiyle oylamaya geçildi. 136 meclis üyesinin oylaması sonucu Değirmenci'ye 94, Öztaş'a ise 39 oy çıktı. Bir oy boş, bir oy geçersiz ve bir meclis üyesi de Alaçatı'daki yolsuzluk operasyonu kapsamında cezaevinde olması sebebiyle oy kullanamadı.

Oylama sonrası 21. Dönem Meclis Başkanlığı'na getirilen Serdar Değirmenci, meclis üyelerine yönelik teşekkür konuşması yaptı.

Geçen dönem meclis üyesi iken muhalefet olduğu için sert üslup takınan Değirmenci, bu dönemde iktidarda olmaları ve meclis başkanlığına getirilmesi münasebetiyle tarafsız olacağını kaydetti.

(CİHAN)