Haberler
Yön

İzmir Gazeteleri

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

Snob Magazi:
Ebru Gündeş'le evlenen Murat Özdemir'in eski eşinden olay sözler: Rabbim kul senin, ceza senin - Bugün Dubai'de Ebru Gündeş ile nikah masasına oturan Murat Özdemir'in yakın zaman önce boşandığı eski eşi zehir zemberek sözler sarf etti. Özdemir'in Gündeş için boşandığı eşi ''Ey Rabbim ben kenara çekiliyorum. Yol senin hiza senin, kul senin ceza senin'' ifadelerini kullandı.


sondakika.com:
Yeni yüzyıla Kocaeli imzası - Yeni Yazlık Kavşağı'nın detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Yusuf Alemdar, "Yonca kavşak modeli ile hiçbir şekilde duraklama olmadan trafik akışını sağlayacak, tüm yönlere kesintisiz ulaşım imkânı sunacağız.


dha.com.tr:
Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul'da 7'den büyük deprem kaçınılmaz - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde CHP'nin seçim ofisini ziyaret eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile karşılaştı. Bakan Tunç'un "Başkanım devrediyormuşsunuz bu dönem" çıkışına Posbıyık "Yok, biz yerimizdeyiz" karşılığını verdi. Posbıyık ayrıca AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer'i de başkan yardımcısı yapacağını söyledi.


Xinhua News Agency:
Yunnan eyaletinde yeni enerji üretimi yüzde 56 arttı - Yüksek teknoloji şirketi AutoFlight tarafından geliştirilen Prosperity adlı eVTOL uçağı, Çin'in Shenzhen kentinden Zhuhai'ye ilk şehirlerarası elektrikli hava taksi test uçuşunu tamamladı. Uçak, maksimum 250 kilometre menzile sahip olup saatte 200 kilometre hıza ulaşabiliyor ve 5 kişiyi taşıyabiliyor.


Magazinkolik.com:
Zara'nın turnesi hayranlarıyla renklendi - Yılmaz Morgül, eski öğretmeni ile birlikte tekerlekli sandalye verip çocuklara oyuncak dağıttı. Engelsiz Yaşam Vakfı aracılığıyla yapılan yardım töreninde, iki engelliye akülü tekerlekli sandalye verildi. Ayrıca, çocuklara oyuncaklar ve örgü kıyafetler hediye edildi.


ankahaber.net:
Yurttaşlar, zamlardan dert yanıyor - Zeynep Özyağcılar'ın yazdığı ve oynadığı En Güzel Parçam 2042 oyunu, Gaziemirli seyirciden tam not aldı. Oyunda yapay zeka ile insanın aşkı ve toplumun kadınlara yüklediği roller ele alınıyor.


bbcturkish.com:
Yön duygunuzu nasıl geliştirirsiniz? - Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın ABD'ye iade davası, 20 Şubat'ta Yüksek Mahkeme'de görülecek. Assange'ın ABD tarafından gizli askeri belgeleri sızdırdığı gerekçesiyle iadesi isteniyor. Assange'ın geçmişi, Wikileaks'in faaliyetleri ve ABD hükümetinin tepkisi hakkında bilgiler içeriyor. Assange'ın neden ABD'ye iade edilmediği, Ekvador Büyükelçiliği'nden ayrılma süreci ve eşi Stella Assange hakkında da bilgiler bulunuyor.


shiftdelete.net:
ZTE'nin yeni müzik odaklı telefonu Nubia Music tanıtıldı - ZTE'nin yeni telefonu Nubia Music, ses yetenekleri ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Cihazda 50 MP çift arka kamera ve 5000 mAh batarya bulunuyor. Ürünün fiyatı 149 dolar olarak belirlendi.


iha.com.tr:
Zumba All-Star Yarışması Renkli Görüntülere Sahne Oldu - Zor coğrafi şartlarda arazi araçlarının dahi girmediği yerlere, ESKİ'nin kar kaplanları girerek altyapı çalışması yürütüyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, kırsalda adeta komandolar gibi karlı dağları aşarak altyapı çalışması ve arıza giderme hizmeti veriyor. Ekipler, Aşkale İlçesi Sarıbaba, Yeni, Bahçelievler, Çarşı, Dereköy ve Şafak Mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon altyapı arıza giderme çalışmalarını tamamlandı.


aa.com.tr:
Zorunlu trafik sigortasında yeni uygulama yarın başlıyor - Zorunlu trafik sigortasında riskli basamaklarda yer alan sürücülerin poliçe sorununa çözüm için geliştirilen "Sigorta Aracıları Teklif Platformu" yarından itibaren uygulanmaya başlanacak. Uygulamayla sürücülerin kısa sürede poliçeye ulaşması hedeflenirken teklif vermeyen şirketlerin tespiti kolaylaşacak.


haberler.com:
Zuhal Topal'la Yemekteyiz Ayşe Yıldız kimdir? 20 Şubat Yemekteyiz 'Ayşe' kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Kaç puan aldı? - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde CHP'nin seçim ofisini ziyaret eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile karşılaştı. Bakan Tunç'un "Başkanım devrediyormuşsunuz bu dönem" çıkışına Posbıyık "Yok, biz yerimizdeyiz" karşılığını verdi. Posbıyık ayrıca AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer'i de başkan yardımcısı yapacağını söyledi.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title