İzmir Fuarı'nda Karadeniz Rüzgarı Esiyor - Haberler
Haberi Paylaş

İzmir Fuarı'nda Karadeniz Rüzgarı Esiyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
İzmir Fuarı'nda Karadeniz Rüzgarı Esiyor

Bu yıl 85’incisi düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında, Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu’nun (KADEKON) ev sahipliği yaptığı ve İZFAR Organizasyon tarafından düzenlenen Ege Karadeniz Festivali başladı.

Bu yıl 85'incisi düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında, Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu'nun (KADEKON) ev sahipliği yaptığı ve İZFAR Organizasyon tarafından düzenlenen Ege Karadeniz Festivali başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ'ın katkıları ve Konak Belediyesi'nin işbirliğiyle organize edilen festival, fuar boyunca ziyaretçileri Karadeniz ile buluşturuyor.

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illeri Valilik Kültür Turizm Müdürlükleri ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, İzmir Fuarı 3. Holl'de ziyaretçilerle buluşurken, çeşitli illerinden gelen eşsiz lezzetler ise, Yöresel Yemekler Alanı'nda ilgililere sunuluyor. Hem lezzet hem eğlence dolu festival, Karadeniz ve Ege'nin yöresel halk dansları ve müzikleri ile renkleniyor. Gaziemir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Üçetek Kültür Sanat Halk Oyunları Derneği, Torbalı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve GAFEM Halk Oyunları Derneği'nin danslarıyla şenlenen festival, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları ile fuar süresince devam edecek. - İZMİR

İzmir Fuarı'nda Karadeniz Rüzgarı Esiyor

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title