İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İzdso), Alman Sanatseverlerle Buluştu

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İzdso), Alman Sanatseverlerle Buluştu

Avrupa Birliği Müzakere Süreci Kapsamında Ülkemizi Her Alanda Aktif Bir Biçimde Tanıtmak Amacıyla Bremen Belediyesi Kültür ve Spor Bakanlığı'nın Daveti ile Almanya'ya Giden İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Turneyi Tamamlayarak İzmir'e Döndü. İzdso Müdürü Kenan Gökkaya, Mustafa Kemal Atatürk'ün 125...

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İzdso), Alman Sanatseverlerle Buluştu

Avrupa Birliği müzakere süreci kapsamında ülkemizi her alanda aktif bir biçimde tanıtmak amacıyla Bremen Belediyesi Kültür ve Spor Bakanlığı`nın daveti ile Almanya`ya giden İzmir Devlet Senfoni Orkestrası turneyi tamamlayarak İzmir`e döndü. İZDSO Müdürü Kenan Gökkaya, Mustafa Kemal Atatürk`ün 125`inci Doğum Yılı ve ünlü bestecimiz Ulvi Cemal Erkin`in 100. Doğum Yılı anısına planlanan Almanya Bremen Turnesi kapsamında verilen konserlerde Türkiye Cumhuriyeti`ni başarı ile temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

20 Kasım 2006 Salı günü Bremen Belediyesi Oberen Rathaushalle`de Şef Prof. Rengim Gökmen yönetiminde, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay`ın sahne aldığı konserde, Ulvi Cemal Erkin`in ``Bayram, Piyano Konçertosu, Senfoni No:1 ve Köçekçe`` adlı eserleri seslendirildi. Alman sanatseverler orkestrayı dakikalarca alkışladı.

Ulvi Cemal Erkin`in eserlerinden oluşan konser programında canlı olarak kaydedilen CD ve DVD`lerin de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 5 bin adet bastırılarak bestecinin 100`üncü doğum yılı anısına sunulacağı belirtildi.