İzmir'de Yerel Seçimlere Doğru

İzmir'de Yerel Seçimlere Doğru

AK Parti İzmir Milletvekili ve dışişleri komisyon üyesi Rifat Sait, İzmir'de yaşanan siyasi değişimin politik bir revizyon olduğunu söyledi.

İzmir'de Yerel Seçimlere Doğru

AK Parti İzmir Milletvekili ve dışişleri komisyon üyesi Rifat Sait, İzmir'de yaşanan siyasi değişimin politik bir revizyon olduğunu söyledi. İzmir'in farklı olduğunu anlatan Sait, "Buradaki siyasi bir değişim, adeta Türk siyasetinde revizyon demektir, bu değişiklik Türkiye'nin siyasi tarihinde de önemli bir gelişme olacaktır" dedi. "İzmir, ilklerin şehridir" diyen Sait, İzmir'in gönlünü kazanan ilk AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Türk siyasetinde açan bir çiçek gibi olacağını ifade ederek, "Bu çiçek hizmet kokar. Adeta beyaz bir karanfil gibidir. Bu çiçek barışı, saflığı, yeniden doğuşu, güzelliği ve hizmeti temsil ediyor, ama aynı zamanda köhneleşmiş kapkara bir geleneğin de sonu demek olacak, bu güzel çiçeğin kırılmasına ve solmasına izin vermeyelim, bırakalım bu güzellikler İzmir'i çepe çevre sarsın, İzmir bunu hak ediyor" ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin 10 yıllık iktidarında devrim niteliğinde çalışmalar yapıldığını hatırlatan Sait, şunları söyledi: "Bu hizmetlerin karşılığını Türk halkı sandıkta yüzde 50'den fazla destekle verdi, Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın önderliğinde İzmir'de 35 önemli projemiz var, bunlardan bazılarının temelleri atıldı bile. AK Parti hizmetleri İzmir'de karşılık bulacak, eğer bulmuyorsa, İzmirliye kendimizi daha iyi anlatmamız gerekiyor. İzmir'le ilgili yapılan bir anket olayı özetliyor. Ankette 'İzmir'deki belediye hizmetlerinden memnun musunuz?' sorusuna İzmirliler büyük bir çoğunlukla 'Hayır' cevabını veriyor, bu ankette memnun olmayan aynı kişiler tekrar CHP'ye oy verdikleri görülüyor, soruyorum bu nasıl mantıktır, yanlışta körü körüne ısrar, siyasi bir bağnazlıktır, geleceğiniz olan çocuklarınıza kötü bir miras bırakmayın, takım tutar gibi siyaset yapanlar, çocuklarına küme düşmüş bir takım miras bırakırlar ki; onları ileride ne çocukları ne de tarih affeder."

İzmirlilerden umutlu olduğunu anlatan Sait, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir hem kendi hem de Türkiye'nin siyaset tarihini değiştirecek, bunun için bize düşen görevi yapacağız. Birilerinin kafasında sorular varsa bize sormaktan çekinmesin. Belediyecilik ağırlıklı kent kültürü ve ilin alt yapı hizmetleri demektir. İdeolojik düşünenler olabilir ama onlar milletvekilliği seçimlerinde kendi partilerine versinler, ancak şimdi olay başka, belediye seçimlerinde hizmeti tercih etmelidirler."

Sait, yanlışta ısrar edilmemesi gerektiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Bunlar kendi ideolojilerine ve siyasi partilerine büyük zarar veriyor, zira oy verdikleri parti onları nasıl olsa çantada keklik görüyor ve yanlışta devam ediyorsa, mevcut belediyelerin ne yaptıklarını veya ne yapmadıklarını görüp bu sefer verecekleri bir sarı kart, aslında bir sonraki seçimlerde kendi partilerini kamçılayacaktır, bunu unutmasınlar." - İZMİR