İzmir'de Uyuşturucu Operasyonu: 124 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

İzmir'de Uyuşturucu Operasyonu: 124 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

İzmir'de Düzenlenen "Yeşil Yol" Kod Adlı 2 Ayrı Operasyonda 124 Kilogram Esrar Maddesi Ele Geçirildi. Olayla İlgili 10 Kişi Gözaltına Alındı.

İzmir'de Uyuşturucu Operasyonu: 124 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

İzmir'de düzenlenen "Yeşil Yol" kod adlı 2 ayrı operasyonda 124 kilogram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alındı.

Operasyonun ilk ayağında, Diyarbakır'dan meyve yüklü kamyonetle İzmir'e 118 kilogram esrar getiren grup çökertildi. İkinci ayakta ise Hatay'dan bir otomobilin motor bölümüne yerleştirdikleri 6 kilogram esrarı İzmir'e getiren üç kişi yakalandı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, İzmir'de organize olan bir grubun, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden getirdikleri uyuşturucu maddeleri piyasaya sürmeye hazırlandığı bilgisine ulaştı. Grubu 3 ay boyunca takip eden polis, elebaşı S.A. (30) ile dini nikâhlı eşi F.Ç. (35), S.A.'nın babası F.A. (54) ve akrabaları M.T.I.'nın (57), Diyarbakır'dan meyve getiren bir kamyonetteki kasalara 118 kilogram esrar maddesi gizlediğini belirledi. Polis, kamyoneti adım adım takip etmeye başladı. İncelemede, 4 zanlının bir otomobile bindiği ve arkadan gelen kamyonete eskortluk yaptığı, polis çevirmelerinde kamyonetin şoförünü telefonla uyardıkları tespit edildi. Zanlıları Diyarbakır'dan itibaren takip eden polis, İzmir'in Bornova ilçesi Ambarlar mevkiinde otomobili ve kamyoneti durdurarak, narkotik köpekleri "Atak" ve "Dudy" yardımıyla arama yaptı. Meyve kasalarının içlerindeki gizli bölmelere yerleştirilmiş 118 kilogram esrar maddesi ortaya çıkarıldı. Kamyonet şoförü V.G. (37) ve torbacılık yaptıkları ileri sürülen K.K. (27) ve M.S. (34) gözaltına alındı.

Narkotik timleri, operasyon kapsamında Hatay'dan İzmir'e bir otomobilin motor bölümünde esrar getiren şahıslara yönelik de çalışma yürüttü. Çimentepe'de oturan M.D. (57), M.B. (47) ve M.B.'nin (51) İzmir'e esrar getireceğini belirleyen polisler harekete geçti. Zanlıların kullandığı otomobili Bornova'da çeviren ekipler, yaptıkları aramada motor bölümüne zulalanmış 6 kilogram esrar maddesi buldu. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 10 zanlı adliyeye sevk edildi.

(CİHAN)