İzmir'de Uyuşturucu Operasyonları

İzmir'de Uyuşturucu Operasyonları

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği Ekipleri, İzmir'in Değişik Semtlerinde Uyuşturucu Satıcılarına Yönelik Operasyonlar Düzenledi. Düzenlenen Operasyonlarda Çok Miktarda Uyuşturucu Madde Ele Geçirilirken, 3'ü Bayan 11 Kişi Gözaltına Alındı.

İzmir'de Uyuşturucu Operasyonları

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, İzmir'in değişik semtlerinde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonlar düzenledi. Düzenlenen operasyonlarda çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, 3'ü bayan 11 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İzmir'e satmak amacı ile uyuşturucu madde getireceği ve müşteri aradığı tespit edilen S.A., S.Y. ve M.S.İ. isimli kişiler, Gaziemir'de müşteri kılığına giren polislere uyuşturucu pazarlarken, 3 kilogram esrar maddesi ile suçüstü yakalandı. Belkahve mevkiinde yapılan ayrı bir operasyonda, Manisa'nın Salihli İlçesi'nden satmak amacıyla uyuşturucu getiren C.B., Z.K., H.Y. ve K.D. yakalanırken, 1 kilo 800 gram esrar ele geçirildi. Polisler, Gültepe Semti'nde farklı adreslere düzenlediği 3 ayrı operasyonda da bin 611 adet uyuşturucu hap, 1 kilo 280 gram esrar maddesi, 1 adet 9 mm Glock marka tabanca, 1 adet 7.65 mm Kırıkkale tabanca ve 1 adet çifte av tüfeği ele geçirdi. Uyuşturucu madde sattığı öne sürülen Ö.Y. ve eşi E.Y. gözaltına alındı. Konak Halil Rıfat Paşa'da ise 2 kilo 570 gram esrarla birlikte, uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla M.K. ve M.Y. yakalandı.

Değişik semtlerde düzenlenen 4 ayrı operasyonda 3'ü bayan toplam 11 kişi gözaltına alındı. İfadeleri alınan şahıslar, "uyuşturucu madde içmek ve ticaretini yapmak" suçlarından adliyeye sevk edildi.

(EY-Mİ-OK-Y)

Kaynak: İHA