İzmir'de Şehit Cenazesinde Teröre Ve Hükümete 'Erman Hocalı' Öfke

İzmir'de Şehit Cenazesinde Teröre Ve Hükümete 'Erman Hocalı' Öfke

Şehit Erin Babası İsmail Yüzgeç Ve Amcası Erdoğan Yüzgeç, Törene Katılan Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık Ve Diğer Komutanlara Acılarını ''erman Hoca Eleştirildi. Ancak Haklı Onun Dediği Gibi Masaya Yumruk Vurma Zamanı, Bu İşin Kökünü Kazıma Zamanı. Başbakan'a Bu Ülkeyi Bırakmayacağız...

İzmir'de Şehit Cenazesinde Teröre Ve Hükümete 'Erman Hocalı' Öfke

Şehit erin babası İsmail Yüzgeç ve amcası Erdoğan Yüzgeç, törene katılan Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık ve diğer komutanlara acılarını ``Erman Hoca eleştirildi. Ancak haklı onun dediği gibi masaya yumruk vurma zamanı, bu işin kökünü kazıma zamanı. Başbakan`a bu ülkeyi bırakmayacağız`` sözleriyle dile getirdi.
*Anne Ayfer Yüzgeç ise, ``Komutanım ciğerimiz yandı. Onu doğum günü için izine beklerken, geldiği şekle bakın. Onları koruyun. Onlar da sizin evlatlarımız`` dedi.
*Baba İsmail Yüzgeç`e en acı anını şehit oğlunun asker arkadaşı Ersin Civan yaşattı. Ersin Civan, şehit arkadaşının ölmeden önce kendisine verdiği ve izne geldiği sırada babasına vermek istediği hediyeyi verdi.
*Ege Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarışık, PKK terörünün ülkenin kaderi olduğunu dile getirerek, `Üzüntümüz büyük. Hepimizin başı sağolsun. Bu mücadele devam ediyor.` dedi


VAN`ın Saray İlçesi`nde sınır ötesinden açılan ateş sonucu askeri araçta şehit olan İzmirli piyade er Deniz Yüzgeç`in cenazesi sevenlerinin omuzlarında son yolculuğunu gönderildi. Şehit erin babası İsmail Yüzgeç ve amcası Erdoğan Yüzgeç, törene katılan Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık ve diğer komutanlara acılarını ``Erman Hoca eleştirildi. Ancak haklı onun dediği gibi masaya yumruk vurma zamanı, bu işin kökünü kazıma zamanı. Başbakan`a bu ülkeyi bırakmayacağız`` sözleriyle dile getirdi. Tören ardından konuşan Orgenaral Şükrü Sarıışık, PKK`nın ülkenin kaderi olduğunu söyleyerek, ``Kısa sürede bitirilmesini bekliyoruz. Gönlümüzden bunlar geçiyor ama yıllardır bu ülkenin kaderi oldu. Birlik beraberlik içerisinde bu sorunu çözeriz`` dedi.
Van`ın Saray İlçesi`ndeki Hudut Alayı Hudut Tabur Komutanlığı`nda askerliğini yapan 27 yaşındaki Deniz Yüzgeç`in, devriye görevi yaptığı askeri araca geçen cuma saat 14.00 sıralarında, İran sınırı tarafından terör örgütü üyeleri tarafından ateş açılmıştı. Saldırı sonucu Yüzgeç, vücuduna aldığı kurşunlarla şehit düşmüştü. Geçen 24 Şubat`ta askere giden, acemi eğitimini Erzincan`da yaptıktan sonra Van`a dağıtımı olan Yüzgeç`in şehit olduğu haberi, İzmir`in Bornova İlçesi`nde oturan ailesini yasa boğdu.
KOMUTANLARA ERMAN HOCA RİCASI
Almanya`da eşinden boşandıktan bir ay sonra gittiği vatani görevi sırasında şehit olan Deniz Yüzgeç`in cenazesi öğle saatlerinde Askeri hastaneden alınarak törenin yapılacağı Bostanlı Beşikcioğlu Cami`ne götürüldü. Cenazenini getirilişi sırasında şehit erin yakınları büyük üzüntü yaşadı.
Cenaze törenine katılan Vali Oğuz Kağan Köksal, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Şükrnü Sarıışık, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Alev Gümüşoğlu, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Yalçın Kaya, CHP Milletvekili Ali Rıza Bodur ile çok sayıda subay, şehit erin acılı ailesine taziyelerini sundu. Tören öncesinde Şehit erin babası İsmail Yüzgeç ve amcası Erdoğan Yüzgeç tepkilereni, yanlarına gelen Ege Ordusu Harekat Yar. Başkanı Tuğgeneral Hasan Fehmi Canan`a ``Erman Hoca söyledikleriyle eleştirildi ancak haklı. Onun dediği gibi masaya yumruk vurma zamanı, bu işin kökünü kazıma zamanı. Başbakan`a bu ülkeyi bırakmayacağız`` sözleriyle dile getirdi.
Tören sırasında baba İsmail Yüzgeç ve amca Erdoğan Yüzgeç`in aynı sözlerle yardım istediği Ege Ordusu Komutanı Orgenaral Şükrü Sarıışık`a anne Ayfer Yüzgeç ise, ``Komutanım ciğerimiz yandı. Onu doğum günü için izine beklerken, geldiği şekle bakın. Onları koruyun. Onlar da sizin evlatlarımız`` dedi. Acılı anne Ayfer Yüzgeç, başsağlı dileyen CHP İzmir Milletvekili Ali Rıza Bodur`un ``Eskiden olduğu gibi vatan sağolsun söylemleri geçti. Geçen günlerde o bölgeden geldim`` sözlerine ise, ``Milletvekillerinin neyi var? Onları koruyorlar. Bizim evlatlarımızın korunması için çalışın, ana kuzularının canları yanmasın`` karşılığını verdi.
BABASINA HEDİYESİNİ ASKER ARKADAŞI GETİRDİ
Cenaze namazı öncesinde acısına rağmen ayakta durup gelen konuklarının başsağlığı dileklerni kabul eden baba İsmail Yüzgeç`e en acı anı yaşanan ise şehit oğlunun asker arkadaşı Ersin Civan yaşattı. Ersin Civan, şehit arkadaşının ölmeden önce kendisine verdiği ve izne geldiği sırada babasına vermek istediği hediyeyi verdi. Acısından kutuyu açıpta oğlunun hediyesini ne olduğuna bakamadığını söyleyen baba İsmail Yüzgeç, dünyanın en acı hediyesi oldu dedi.
ÜLKENİN KADERİ OLDU
Öğle namazının ardından cenaze namazı kılınan şehit er Deniz Yüzgeç`in cenazesi, sevenlerinin askerlerin omuzlarında top aramasına kadar taşındı. Bir süre oğlunun tabutunu arkasından yürüyerek gözyaşı döken anne Ayfer Yüzgeç`i, eşi İsmail Yüzgeç ağlamaması ve dik yürümesi konusunda uyardı. Deniz Yüzgeç`in cenazesi, Kadefekale Şehitliği`nde toprağa verildi. Şehit erin uğurlanmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarışık, PKK terörünün ülkenin kaderi olduğunu dile getirerek, ``Üzüntümüz büyük. Hepimizin başı sağolsun. Bu mücadele devam ediyor. Kısa sürede bitmesini bekliyoruz. Gönlümüzden bunlar geçiyor. Ama yıllardır Türkiye`nin kaderi oldu. Birlik beraberlik içerisinde çözeceğiz. Bütün herkes ülkenin bugünkü koşullara gelirken verdiği mücadeleyi ve şehitleri biliyor. Silahlı kuvvetler, emniyet güçleri elinden geleni yapıyor. Ben de o bölgeden geldim. Sıkıntımız bu. Ama sizlerin de basın mensuplarınının da olumlu mesajlarıyla bu sıkıntıları elbirliğiyle atlatırız`` dedi.

Kaynak: DHA