İzmir'de Ortaokulda Gıda Zehirlenmesi Şüphesi: 21 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

İzmir'de Ortaokulda Gıda Zehirlenmesi Şüphesi: 21 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

İzmir'de ortaokulda gıda zehirlenmesi şüphesi: 21 öğrenci hastaneye kaldırıldıİZMİR - İzmir'in Ödemiş ilçesinde, bir ortaokuldaki 21 öğrenci ve 1 öğretmen bulantı ve kusma şikayeti ile hastaneye kaldırıldı.

İzmir'de ortaokulda gıda zehirlenmesi şüphesi: 21 öğrenci hastaneye kaldırıldı

İZMİR - İzmir'in Ödemiş ilçesinde, bir ortaokuldaki 21 öğrenci ve 1 öğretmen bulantı ve kusma şikayeti ile hastaneye kaldırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Bademli Ortaokulu'ndaki öğrenciler bugün öğle yemeğinin ardından rahatsızlandı. Bunun üzerine, okul yöneticileri durumu 112 sağlık ekiplerine bildirdi. 21 öğrenci ve 1 öğretmen gıda zehirlenmesi şüphesiyle Ödemiş Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan öğrencilerin ve öğretmenin tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Bademlide Ortaokulundan meydana gelen olayla ilgili, Ödemiş Devlet Hastanesi'ne gelerek doktorlardan bilgi alan, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, yaptığı açıklamada, öğrencilerin ve öğretmenin sağlık durumunun iyi olduğunu ve kısa sürede taburcu edileceklerini söyledi. Öte yandan Ödemiş kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu hastaneye gelerek çocuk servisinde tedbir amaçlı bir günlük yatış yapılan öğrencileri ziyarette bulunarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Daha sonra doktorlardan bilgi alan Dayıoğlu hastaneden ayrıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, olayla ilgili inceleme başlattığı, öğle yemeğinden alınan numunelerin ise Tarım ve Orman Bakanlığı laboratuarına gönderildiği ifade edildi.

Kaynak: İHA