İzmir'de Kedinin Öldürülmesi, Antalya'da Protesto Edildi
Haberler » Güncel » İzmir'de Kedinin Öldürülmesi, Antalya'da Protesto Edildi - Haber

İzmir'de Kedinin Öldürülmesi, Antalya'da Protesto Edildi

İzmir'de, Yavru Bir Kedinin Başının Ezilerek Öldürülmesinden Sonra Sosyal Paylaşım Sitelerinde Örgütlenen Hayvanseverler, İzmir ve İstanbul'un Ardından Antalya'da da Protesto Gösteri Yaptı.

İzmir'de Kedinin Öldürülmesi, Antalya'da Protesto Edildi

Üzerlerine giydikleri siyah kıyafetlerle olayı protesto eden göstericiler, 'Hayvanlara yapılan işkence kabahat değil suçtur' yazılı pankart açtı.

İzmir Bornova'da büfeci Arda Baran'ın beslediği kedi yavrusunun üniversiteli bir genç tarafından başının ezilerek öldürülmesine, Antalya Konyaaltı Kent Meydanı'nda bir araya gelen hayvanseverler tepki gösterdi. Sosyal paylaşım sitesinde örgütlenen ve 'Hayvan Severler' (HAYSEV) oluşumu altında hayvan haklarını korumak için çalışmalar yapan gönüllüler, gösteriye siyah giyinerek katıldı. 'Hayvanlara yapılan işkence kabahat değil suçtur' yazılı pankart açılan eyleme, gönüllüler halyvanlarıyla birlikte katıldı. Eylemde yer alan köpeklerin boyunlarındaki 'Arkadaşlarım için buradayım' yazısı dikkat çekti. Hayvanseverlerin Antalya temsilcisi Jale Ünsal, şöyle dedi:

"İzmir Ege Üniversitesi'nde okuyan cahil ve cani üniversite öğrencisinin, bir kedinin kafasını ezerek öldürmesini protesto ve 5199 sayılı hayvan hakları koruma kanununun da Türk Ceza Kanunu kapsamına alınması için burada toplandık. Bir çocuk bardak kırdığında kabahatlidir. Bir hayvanın canına kıydığında nasıl kabahat olarak gösterilebilir. Bunun mantıklı bir açıklaması olamaz. Bu düzenin değişmesini istiyoruz. İzmir'de yaşanan olay bir cinayettir. Bir kedinin başını ezerek öldüren insanlıktan uzak kişilerle aynı ortamda yaşamak istemiyoruz"

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler