Ceylin Önceki Gün Karne Almıştı.. Katili Tek Kişilik Koğuşa Konuldu!

Ceylin Önceki Gün Karne Almıştı.. Katili Tek Kişilik Koğuşa Konuldu!

Ceylin'in ölümünden önceki gün aldığı karne ortaya çıktı. Katili Ş.T tek kişilik koğuşa konularak kendi isteği üzerine psikolojik destek almaya başladı.

Ceylin Önceki Gün Karne Almıştı.. Katili Tek Kişilik Koğuşa Konuldu!

10 yaşındaki Ceylin Atik'i öldürdüğünü itiraf eden Ş.T'nin daha önceden hayatını kaybeden iki çocuğunun ölüm nedenleri inceleniyor.
Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında başsavcılık, İzmir Adli Tıp Kurumu ve hastanelerden ölen iki kız çocuğunun ölüm nedenlerine ilişkin raporları istedi. Yapılan araştırmada, Ş.T'nin ölen ilk çocuğuna ait otopsi raporunun mevcut olduğu, diğerine ait bir raporun olmadığı ancak araştırmanın sürdüğü öğrenildi.

ÇOCUKLARIN MEZARI AÇILMAYACAK
Ölen 2 çocuğunun mezarlarının açılması yönünde başsavcılık tarafından alınmış bir kararın ve ihtiyacın bulunmadığı kaydedildi.

ÖLDÜRÜLMEDEN ÖNCEKİ GÜN KARNESİNİ ALMIŞTI
Bunun yanında, Ödemiş 50. Yıl Ortaokulu'nda 5. sınıfı bitiren Ceylin Atik'in, dedesi tarafından kayıp ihbarı yapılmadan bir gün önce aldığı karnesi ortaya çıktı.
Karnesinden dönem sonu ortalamasının 82,3 olduğu, devamsızlık yapmadığı ve tüm davranış notlarının "Çok İyi" olduğu bilgilerine ulaşıldı.

KARNE HEDİYESİNİ BİLE ALAMADI

Dede Mustafa Atik, Ceylin'in ölü bulunmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, torununun karne hediyesi olarak kendisinden paten istediğini belirterek, "Takdir getir sana paten alayım dedim. Karne günü beni aradı, 'Dede çok üzgünüm, 3 puanla takdiri kaçırdım' dedi. Ben de 'Kızım önemli değil, alırız' dedim." şeklinde konuşmuştu.

CANİLER TEK KİŞİLİK KOĞUŞA KONULDU
Öte yandan Aliağa Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesindeki Kadın Cezaevi'nde tutuklu bulunan Ş.T. ve üvey annesi R.Ö. ile Menemen Ceza İnfaz Kurumundaki S.T'nin tek kişilik odalara konuldukları öğrenildi.

"PSİKOLOJİM BOZUK" DEDİ
Ceylin'i öldürdüğünü itiraf eden Ş.T'nin cezaevinde psikolojik sorunlar yaşadığını ileri sürmesi nedeniyle kurumun Psiko Sosyal Destek Yardım Servisi ekiplerinin kontrolünde tutulduğu bildirildi.

OLAY
Cumhuriyet Mahallesi'nde evinin önündeki parkta oynadığı sırada kaybolmasının ardından ailesinin kayıp müracaatı yaptığı 10 yaşındaki Ceylin Atik, 12 Haziran'da karşı komşularının evinde ölü olarak bulunmuştu. Olaydan sonra başlatılan soruşturma kapsamında evin sahibi S.T. ve cinayeti itiraf eden karısı Ş.T. ile kadının üvey annesi R.Ö. gözaltına alınmıştı.
Zanlı 3 kişi, 14 Haziran gecesi sevk edildikleri Ödemiş Adliyesi'nde çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.