Yıldırım'ın Esnaf Buluşmasında Söz Alan Vatandaş, Belediyeleri Şikayet Etti

Yıldırım'ın Esnaf Buluşmasında Söz Alan Vatandaş, Belediyeleri Şikayet Etti

İzmir'de Esnaf Buluşması'nda bir vatandaş Başbakan Yıldırım'a "100 metre üstündeki mekanlardan her ay 230 TL katkı parası alınıyor" diyerek belediyeleri şikayet etti.

Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de Esnaf Buluşması'nda konuştu. Konuşması sırasında Başbakan Yıldırım ile bir vatandaş arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

"HER AY KATKI PARASI ALIYORLAR"

Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de düzenlenen Esnaf Buluşması'na katıldı. Binali Yıldırım'ın konuşması sırasında dinleyiciler arasında bulunan bir vatandaş ayağa kalkarak, "Belediyeler, 100 metre üstündeki kahvehane, pastahene ve esnaflardan 230 TL her ay katı atık parası alıyor... Her ay ödüyoruz. Karar almışlar" diye konuştu.

"DAVA AÇIN KARDEŞİM"

Başbakan Yıldırım bu sözlere "Bunun yasal dayanağı yok, bu haraca girer. Dava edin hemen iptal olur. Dava edin, dava açın kardeşim. Biz destek verelim. Kafasına göre para alırsa bu iş nasıl olacak yani? Yani ne yapacağız, ya değiştireceğiz zamanı var. Veyahut da dava edeceğiz. Günü gelince de sen bize niye bunları yaptın? Biz seni bunun için seçtik deme hakkımız da var" şeklinde cevap verdi.