İzmir'de Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Mesire Alanı Gültepe'de

İzmir'de Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Mesire Alanı Gültepe'de

Göreve geldiğinden bu yana İzmir'in yeşil alan oranını beş katına çıkaran Konak Belediye Başkanı Dr.

İzmir'de Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Mesire Alanı Gültepe'de

Göreve geldiğinden bu yana İzmir'in yeşil alan oranını beş katına çıkaran Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, 80 dönümlük alanıyla kente nefes aldıran Gültepe Mesire Alanı'nın kısa süre içinde hizmete sunulacağını söyledi.

Konak Belediyesi çok yakında Cumhuriyet tarihinin en büyük mesire alanını İzmirlilere kazandıracak. Çınartepe'de bulunan 'Gültepe Mesire Alanı' çalışmaları hızla ilerliyor. Ocak ayında temeli atılan merkezde 5 adet seyir terası, çocuk oyun alanı, spor aletlerinin bulunduğu bir spor parkı, süs havuzu, yürüme yolları ve kır kahvesi bulunuyor.

İzmir'e kuş bakışı bir manzaraya sahip olan mesire alanını İzmirlilere kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, göreve geldiğinden bu yana Konak İlçe sınırlarında bulunan yeşil alan oranını 5 kat artırdıklarını söyledi. Yıl sonunda bitmesi planlanan alan İzmir'in yeni cazibe merkezi olacak. Çam ağaçları arasında tüm İzmirlilerin güzel bir gün geçireceği, bol oksijen soluyacağı mesire alanında İzmir Körfezi'nin de seyrine doyum olmayacak.

80 dönümlük alanıyla kente nefes aldıran 'Gültepe Mesire Alanı'nın İzmir'in terası haline geleceğini ifade eden Başkan Tartan, rekreasyon çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Tartan, kente tüm İzmirlilerin aileleriyle birlikte yararlanabileceği bir sosyal alan kazandırmayı hedeflediklerini belirterek, "Konak sınırları içinde bulduğumuz en ufak alanı bile yeşillendirmek ve İzmirlilerin nefes alacağı alanlar yaratmak için çalışıyoruz. 3.5 yıllık görev süremizde yeşil alan oranını 5 katına çıkardık. Geçtiğimiz günlerde Gültepe'ye iki park birden kazandırdık. Çınartepe'de kentin zaten sahip olduğu bu yeşil alanı da koruma altına aldık ve İzmirlilerin güvenle yararlanabileceği bir mesire alanına dönüştürüyoruz. Tüm düzenlemelerde ahşap ve doğal taş gibi doğaya dost malzemeler kullanıyoruz. Sadece çevre halkının değil, tüm İzmirlilerin rahatlıkla geleceği, spor yapıp şehir manzarası eşliğinde dinlenebileceği, güvenlikli ve keyifli bir ortam oluşturuyoruz" diye konuştu.

(HD)

01.11.2012 11: 10: 07

TSI

NNNN - İZMİR