İzmir'de Atm Dolandırıcıları Polise Yakalandı

İzmir'de Atm Dolandırıcıları Polise Yakalandı

İzmir'in Konak, Karşıyaka ve Bornova İlçelerinde Değişik Bankalara Ait Para Çekme Makinelerine (Atm) Kağıt Sıkıştırarak Kartların İçeride Kalmasını Sağlayan ve Yardımcı Olma Bahanesiyle Vatandaşların Şifrelerini Öğrenerek Hesaptaki Paraları Çeken 2 Kişi, Polisin Takibi Sonucu Gözaltına Alındı. Yapılan İncelemede, Şahısların Aynı Yolla 5 Ayrı Kişiyi Dolandırdığı Ortaya Çıktı.

İzmir'de Atm Dolandırıcıları Polise Yakalandı

İzmir'in Konak, Karşıyaka ve Bornova ilçelerinde değişik bankalara ait para çekme makinelerine (ATM) kağıt sıkıştırarak kartların içeride kalmasını sağlayan ve yardımcı olma bahanesiyle vatandaşların şifrelerini öğrenerek hesaptaki paraları çeken 2 kişi, polisin takibi sonucu gözaltına alındı. Yapılan incelemede, şahısların aynı yolla 5 ayrı kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, son zamanlarda ATM makinaları önünde vatandaşların dolandırıldığı yönünde ihbarlar alan polis, Hatay semtinde yaptıkları çalışmalar sonucu hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından sabıkası bulunan B.Ö. (37) ve C.D.'yi (38) takibe aldı. 2 zanlının ATM'lerin kart girişine kağıt sıkıştırdığı, daha sonra makinaya para çekmek için gelen vatandaşları takip ederek, yardımcı olma bahanesiyle vatandaşlara yaklaşıp şifrelerini öğrendikleri ve bırakılan kartı tekrar alarak hesaptaki paraları çektikleri ortaya çıktı. Şahısların çalışma şeklini ve kimliğini belirleyen ekipler, düzenledikleri operasyonla 2 zanlıyı Hatay semtinde yakalayarak gözaltına aldı. Zanlıların üzerinde yapılan aramada değişik bankalara ait 5 banka kartı, 275 YTL para, tornavida ve kartı sıkıştırmakta kullanılan kağıtlar ele geçirildi.

İfadesi alınan 2 kişinin yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Polis, vatandaşlara bu tür kişilere inanmamaları ve kimseye şifrelerini söylememeleri uyarısında bulundu.

(Mİ-YK-CC-Y)