İzmir'de 750 Polisin Katılımıyla Asayiş Uygulaması

İzmir'de 750 Polisin Katılımıyla Asayiş Uygulaması

İzmir'de Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen asayiş uygulamasında 2 bin 453 kişi ile 424 araç kontrol edildi, aranan 19 zanlı yakalandı.

İzmir'de Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen asayiş uygulamasında 2 bin 453 kişi ile 424 araç kontrol edildi, aranan 19 zanlı yakalandı.

Göksu ve Gediz mahallelerinde, Terörle Mücadele, Narkotik, Kaçakçılık, Siber Suçlar, Organize Suçlarla Mücadele, Çocuk Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme, Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Havacılık ve Buca İlçe Emniyet Müdürlüklerinden 750 polisin katılımıyla akşam saatlerinden itibaren şok uygulama yapıldı.

"Asayiş-Narko-TEM-2" adıyla gerçekleştirilen uygulama için polis ekipleri mahallelerin giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları oluşturdu.

Ana caddelere çıkan bazı sokaklar, TOMA ve polis araçlarıyla kapatıldı.

Oluşturulan 36 kapama noktasında konuşlanan ekipler, yol ve mekan uygulamasının yanında önceden belirlenen adreslerde de arama yaptı.

Denetimlerde 2 bin 453 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapıldı, 424 araç kontrol edildi.

Ekiplerin yaptığı kontrollerde, terör örgütü PKK/KCK üyesi olmak suçundan 4, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olmak ve dini motifli terör örgütlerine üye olmak suçundan aranan 1'er zanlı ile askerlik yoklama kaçağı olarak aranan 13 kişinin de olduğu toplam 19 şüpheli yakalandı.

Terör suçlusu oldukları tespit edilen 6 zanlı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Ekiplerin yaptığı aramalarda ise 1 ruhsatsız pompalı av tüfeği, tüfeğe ait 4 fişek, 1 gram eroin ile 3 gram esrar esrar ele geçirildi.

Denetimlerde ruhsatsız olduğu tespit edilen 7 işyeri ile kapalı mekanda sigara yasağının ihlal edildiği tespit edilen 2 işyerine idari para cezası kesildi.

Ekiplerin yaptığı kontrollerde, bir motosikletin yakalamalı hacizli olarak arandığı tespit edilirken, 8 araca da trafik cezası kesildi.

Yol izin belgesi olmayan 1 Suriye vatandaşı ile kaydı bulunmayan 2 Suriyeli ise işlemleri sonrası Göç İdaresi İl Müdürlüğüne teslim edildi.

Polis ekiplerinin yaptığı uygulama mahalle sakinlerini de memnun etti. Polis kontrol noktalarında aranan bazı vatandaşlar, huzur ve güven ortamının tesisi için denetimlerin sürmesini istedi.

Kaynak: AA