İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta zoruyla iftar çadırı söktü
Haberler » Güncel » Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta zoruyla iftar çadırı söktü

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kimse Yok Mu Derneği İzmir Şubesi tarafından Konak'taki bir parka kurulan iftar çadırını ramazana saatler kala zabıta zoruyla söktü. 12 gün önce verilen izin dilekçesine çadır kurulduktan sonra cevap veren belediyenin uygulaması tepki çekti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta zoruyla iftar çadırı söktü

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kimse Yok Mu Derneği İzmir Şubesi tarafından Konak'taki bir parka kurulan iftar çadırını ramazana saatler kala zabıta zoruyla söktü. 12 gün önce verilen izin dilekçesine çadır kurulduktan sonra cevap veren belediyenin uygulaması tepki çekti. Gerekçe göstermeden çadırın sökülmesine bir anlam veremediklerini belirten dernek yetkilileri, "6 -7 senedir uygun olan yer nasıl oldu da bir anda uygun olmayıverdi." dedi.

Kimse Yok Mu Derneği İzmir Şubesi Başkanı Ahmet Terzioğlu'nun verdiği bilgiye göre, çadırla ilgili izin talep dilekçesi, Büyükşehir Belediyesi Sekreteryası'na 12 gün önce teslim edildi. Sekreterya çalışanları, Konak'taki Bahribaba Parkı'nda başka çadır kurmak isteyen çıkmadığı için yüzde 99 ihtimalle talebe olumlu cevap verileceğini beyan etti. Dernek yetkilileri, aradan geçen uzun zamana rağmen belediyeden cevap gelmeyince sözlü beyana dayanarak parka 700 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği büyük bir çadır kurdu.