İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'dan Gökçek'e Cevap

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'dan Gökçek'e Cevap

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Arasında Su Tartışması Sürüyor. Bu Tür Tartışmalara Girmek İstemediğini Belirten Kocaoğlu, "Ben O İşlere Bakmıyorum. Kimsenin Kentiyle, Kimsenin Suyuyla, Kimsenin Irmağıyla, Çayıyla, Gazosuyla İlişkim Yok" Dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'dan Gökçek'e Cevap

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında su tartışması sürüyor. Bu tür tartışmalara girmek istemediğini belirten Kocaoğlu, "Ben o işlere bakmıyorum. Kimsenin kentiyle, kimsenin suyuyla, kimsenin ırmağıyla, çayıyla, gazosuyla ilişkim yok" dedi.

Kocaoğlu, 77. İzmir Uluslararası Fuarı Tanıtım Resepsiyonu'nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ile yaşanan tartışmayı hatırlatması üzerine Kocaoğlu, bu konuda yazılı ve sözlü açıklama yaptığını hatırlatarak şunları söyledi:

"Ben o işlere bakmıyorum. Ben işime bakıyorum. Ben kentime İzmir'e ne kadar yararlı olabilirsem o kadar kendimi başarılı ve görevimi yapmış sayıyorum. Kimsenin kentiyle, kimsenin suyuyla, kimsenin ırmağıyla, çayıyla, gazozuyla da ilişkim yok." Kocaoğlu bir gazetecinin 'Yeniden aday olacak mısınız? yönündeki sorusu üzerine ise, "Ona altı ay sonra karar vereceğim. Şu anda bir kararım yok . Seçildiğim gündem beri 6 ay kala karar vereceğimi açıkladım" dedi.

(EDA-OK-Y)

Kaynak: İHA