İzmir: Alkollü Sürücü, Polis Ekiplerince Yakalandı

İzmir: Alkollü Sürücü, Polis Ekiplerince Yakalandı

İzmir'in Konak İlçesi Yeşilyurt Semtinde Alkollü ve Ehliyetsiz Olduğu İddia Edilen Bir Sürücü, Park Halindeki 2 Otomobile Çarptıktan Sonra Kaçmaya Çalışırken Polis Ekipleri Tarafından Yakalandı.

İzmir: Alkollü Sürücü, Polis Ekiplerince Yakalandı

İzmir'in Konak İlçesi Yeşilyurt semtinde alkollü ve ehliyetsiz olduğu iddia edilen bir sürücü, park halindeki 2 otomobile çarptıktan sonra kaçmaya çalışırken polis ekipleri tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre olay, Yeşilyurt Filiz Caddesi numara 67/B'de akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre oto tamircisi G.C. (Gültekin Candarlı-27), Sezer Turan tarafından kendisine tamiratı yapılması için emanet bırakılan 35 P 6792 plakalı otomobili alarak gezintiye çıktı. Aşırı alkol aldığı iddia edilen şahıs, yol kenarında park park halindeki Azmi Karakuyu'ya ait 35 CSM 23 plakalı otomobile çarptı. Arkasından 35 BBY 14 plakalı otomobile çarpan G.C., durmayarak kaçmaya çalıştı. Şahıs, devriye gezen polis ekipleri tarafından Hasan Tahsin Caddesi üzerinde yakalandı. Alkolmetre cihazına üfleyen zanlı, 189 promil alkollü çıktı. Şahsın ehliyetinin de olmadığı kaydedildi.

Kazanın şokundan uzun süre kurtulamayan şahsa, alkollü araç kullanmaktan 416 YTL, ehliyetsiz araç kullanmaktan 400 YTL, kaza yerini terketmekten de 101 YTL para cezası verildiği ifade edildi.

Kaynak: İHA