İzmir: AK Parti'de Bayramlaşma

İzmir: AK Parti'de Bayramlaşma

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar Göksel, Partinin Hedefinin "Kararsız" Olarak Nitelendiren Grup Olduğuna Dikkat Çekerek, "Kararsızlara Karar Verdirecek Çok Malzememiz Var. Anlatacak Çok Şeyimiz Var" Dedi.

İzmir: AK Parti'de Bayramlaşma

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar Göksel, partinin hedefinin "kararsız" olarak nitelendiren grup olduğuna dikkat çekerek, "Kararsızlara karar verdirecek çok malzememiz var. Anlatacak çok şeyimiz var" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği bayramlaşma töreni, Atatürk Stadyumu Hakem Seminer Salonu'nda yapıldı. Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar Göksel, İzmir milletvekilleri Fazıl Karaman, İsmail Katmerci, belediye başkanları, ilçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı. Prof. Dr. Hotar, yaptığı konuşmada, hükümetin geçen 4 yıl içindeki icraatlarına değinerek, hedeflerinin önceki seçimlerde oy kullanmada kararsız olan kişiler olduğunu vurguladı. Bu kişilerin siyasetçilere duyulan güvensizlik ve beklentilerin karşılanamaması nedeniyle kararsız kaldığını ileri süren Prof. Dr. Göksel, "Bugün artık siyasetçiye güven yükseldi. Bizden beklentilerini bulamayan kişilere yönelik çalışmalarımız da var. Kararsızlarla birebir iletişim kurmalıyız. Kararsızlara karar verdirecek çok malzememiz var. Anlatacak çok şeyimiz var" dedi. Türkiye'deki en önemli problemin işsizlik olduğunu belirten Prof. Dr. Göksel, "Az da olsa işsizlik oranı düşüş eğilimine girdi. Her evde iş arayan bir kişi var. Avrupa ve Amerika'da bile işsizlik oranı yüzde 6'nın üzerinde. Bizim de amacımız, ülkemizde işsizlik oranını yüzde 6'ya indirmek" diye konuştu.

İzmir Milletvekili İsmail Katmerci de, 2007'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine dikkat çekerek, cumhurbaşkanlığına AK Parti grubundan birisinin geleceğini söyledi. Katmerci, "Ülkede bazı çevrelerce bir takım olumsuz olayların olması için çaba gösteriliyor. Hevesleri kursaklarında kalacak. Cumhurbaşkanı AK Parti grubundan birisi olacak. Bu şekilde AK Parti'nin oyları yeniden artacak. Vatandaşlar (Bugüne kadar hükümet ve cumhurbaşkanı uyumlu değildi. Ama bundan sonra daha uyumlu çalışacak. Bu şekilde istikrar oluşacak) diyecek" dedi. Katmerci, ayrıca torpil döneminin sona erdiğini, puanlara göre öğretmen ve doktorların atamalarının yapıldığını savundu.