İzban'dan Fanatiklere Dava Hazırlığı

İzban'dan Fanatiklere Dava Hazırlığı

İzban'dan Fanatiklere Dava Hazırlığı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Karşıyaka ile Göztepe futbol takımları arasında geçen pazar günü saat 19.00'da Atatürk Stadı'nda oynanan İzmir derbisinden sonra taraftarlar arasındaki fanatik bir grubun, İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) treninde çıkardığı olaylar tehir ve zarara...

Karşıyaka ile Göztepe futbol takımları arasında geçen pazar günü saat 19.00'da Atatürk Stadı'nda oynanan İzmir derbisinden sonra taraftarlar arasındaki fanatik bir grubun, İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) treninde çıkardığı olaylar tehir ve zarara yola açarken, kurum, faillerin cezalandırılması için yasal yollara başvuruyor.

Olay çıkaranların, Sporda Şiddet Yasası kapsamında yargılanmasını ve cezalandırılmasını sağlamak için tren ve istasyonlardaki tüm görüntü kayıtlarıyla, görgü tanıklarının ifadelerini dava dosyasına ekleyecek olan İZBAN A.Ş., hasar tespit raporu da hazırladı. Dosyada olay çıkaran fanatiklerin görüntüleri, trene verdikleri zararlar ve trendeki yolcuların güvenliğini tehdit edici davranışları net biçimde yer alıyor.

Karşıyaka-Göztepe takımları arasındaki futbol maçından sonra saat 21.55'te Halkapınar İstasyonu'ndan hareket eden tren, istasyonu terk ettikten hemen sonra bazı fanatiklerin gereksiz yere emniyet kollarını çekmesi nedeniyle durmak zorunda kalmıştı. Trendeki binlerce yolcunun maç sonrası huzur ve güvenle dönüşlerine engel olan fanatikler, duruma müdahele edilmesine rağmen hareketlerini sürekli tekrarlamış ve bu nedenle tren setlerinden birinin arızalanmasına, 1 saatten fazla rötarına neden olmuştu. Polisin de müdahalesiyle tren seti istasyona alınmış, yolcular diğer trene aktarılmış, bu süreçte de toplam 90 dakikanın üzerinde tehir yaşanmıştı. Ayrıca trenlerin camları kırılmış, çeşitli bölümlerine darbeler ve boyama yapılarak zararlar verilmişti.

DHA(AÖ/İD) - İzmir

İzban'dan Fanatiklere Dava Hazırlığı
İzban'dan Fanatiklere Dava Hazırlığı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title