İz Koçluk Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Koçluğu

İz Koçluk Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Koçluğu

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Koçluğu Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Onaylı Gençlere ve Üniversite Öğrencileri için İlk ve Tek Koçluk Programı...

İz Koçluk Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Koçluğu

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Koçluğu Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Onaylı Gençlere ve Üniversite Öğrencileri için İlk ve Tek Koçluk Programı...

Programın amacı:  

DEHB olan ve yönetim işlevi bozukluğu sunan gençlerin eğitim ve yaşamlarında başarılı olmalarını sağlayacak koçluk becerilerinin katılımcılara kazandırılmasıdır. DEHB koçları, kişilerin hedef belirlemesine, güçlü yanlarını keşfetmelerine, sınırlarını öğrenmelerine, bunları kabul etmelerine, gündelik yaşamlarında daha etkili olmalarını sağlayacak toplumsal becerileri elde etmelerine yardımcı olurlar.

DEHB koçluğu yaşam koçluğu temeline dayanmakla birlikte bazı farklara da yer verir. Örneğin daha yüksek derecede hesap verebilirlik ya da yapıcı beceri ve stratejilere daha çok odaklanmak bu farklardan bazılarıdır.

DEHB Koçları yaşam koçluğunun temel becerileri ile DEHB koçluğunun gereklerini ustaca bir araya getirirler. Böylece müşterinin yaratıcılığı destekler, DEHB tanılı danışanının başarılı olmasını sağlayacak beceri ve stratejileri geliştirirler.

Program İçeriği:

I- ICF Temel Becerileri: Etik Kurallara ve Mesleki Standartlara Uyma; Koçluk Sözleşmesini Oluşturma

II- Güven Uyandırmak ve İçten Bir İlişki Oluşturmak

III- Etkin Dinleme, Güçlü Sorular; Doğrudan İletişim Kurma

IV- Farkındalık Yaratmak; Eylemler Tasarlamak; Planlama ve Hedef Belirleme; İlerlemeyi Düzenleme ve Hesap verebilirlik

V- Koçluk Sözleşmesini oluşturmak, Uygulama oluşturan beceriler

Eğitimi veren: Elgiz Henden, Eğitim-Öğrenci-DEHB Koçu, PCC, CPC, CLC, MSc

Kimler katılabilir: Öğretmenler, Eğitim kurumlarında çalışanlar, öğrencilerle çalışanlar,  gençlerle çalışan profesyoneller, gençlerin anne-babaları, sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, pedagoglar.

Not: İz Koçluk eğitim tarihlerini ve yerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Kaynak: Etkinlik.io