İyilik Derneği'nden Huzur Evi Sakinlerine Ziyaret

İyilik Derneği'nden Huzur Evi Sakinlerine Ziyaret

Sivas'ta Faaliyet Gösteren İyilik Derneği Üyeleri, Çocuklarıyla Birlikte Sivas Belediyesi'ne Ait İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi'nde Kalan Yaşlıları Ziyaret Etti.

İyilik Derneği'nden Huzur Evi Sakinlerine Ziyaret

Sivas'ta faaliyet gösteren İyilik Derneği üyeleri, çocuklarıyla birlikte Sivas Belediyesi'ne ait İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi'nde kalan yaşlıları ziyaret etti.

Yaşlılar Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette dernek üyeleri, huzurevi sakinleriyle sohbet etti. İyilik Derneği Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Faruk Türker, yaşlıların her zaman hatırlanması gerektiğini ve dernek olarak yaşlılara yönelik projeler hazırladıklarını söyledi. Türker, "Geçtiğimiz ay çok muhtaç durumda olan yaşlılarımıza maddi ve manevi yardımlarda bulunmak üzere AB Hibe Programı katkılarıyla 'Alo Evladım Yaşlıyım' adı altında bir proje başlatmıştık. Bununla birlikte 'Koca Çınar' adlı yeni bir proje başlattık. Her iki projeden faydalanmak isteyen yaşlılarımız, 221 74 74 numaralı telefonla bizleri arayarak, yardım isteyebilirler" dedi.

Projelerin amacının yaşlılara sahip çıkmak, onları sevdikleri ve arkadaşlarıyla bir araya getirmek ve tarihi ile turistik yerleri gezdirerek mutlu etmek olduğunu vurgulayan Türker, "Projelerimiz başladıktan sonra birçok telefon aldık. Ancak telefonların genelinin yardım amaçlı değil, maddi istekler doğrultusunda olduğunu gördük. Bizler tabii ki arayanları boş çevirmiyoruz. Elimizden gelen yardımı yapıyoruz. Yardım yaparken de kriter aramıyoruz" diye konuştu.

(İG-CC-CC-Y)