"İyi Bir Tablo Değil"

Konyaspor ile Deplasmanda Golsüz Berabere Kalan ve Dış Saha Kâbusuna Son Veremeyen Beşiktaş, Yeşil-beyazlı Ekiple de Berabere Kalarak Şampiyonluk Yolunda Bir Yara Daha Aldı.

Konyaspor ile deplasmanda golsüz berabere kalan ve dış saha kâbusuna son veremeyen Beşiktaş, Yeşil-Beyazlı ekiple de berabere kalarak şampiyonluk yolunda bir yara daha aldı. Beşiktaş Teknik Direktörü Denizli, "Bu tablo liderliğe oynayan bir takım için iyi bir tablo değil; ancak şu da bir gerçek ki değişmez bir tablo da değil." dedi.

Ligin 19'uncu haftasında karşılaşan Konyaspor ve Beşiktaş farklı kadrolarla sahaya çıktı. Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak Serhat Akın, Poljac gibi yeni transferini sahaya sürerken, Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli ise Ernst'i ilk 11'de sahaya sürdü. Maça tek forvetle başlayan Denizli, yine farklı taktik anlayışını sahaya yansıtmış oldu.

Maçtan sonra açıklama yapan Denizli, Konyaspor'u çok hırslı gördüğünü ifade ederek, "Bir puan dış saha maçları için iyi bir puan. Zaten birçok önemli maçımızı kendi sahamızda oynayacağız. Ancak yine de buradan 3 puanla ayrılmak istiyordu." dedi.

İlerleyen haftalarda takımın gol yollarında daha etkili hale geleceğini savunana Denizli, "Son hamlelerde bazı sıkıntılarımız var. Bunları da aşarsan hücum adına sorunumuz kalmayacağını düşünüyorum." diye konuştu. Şampiyonluk için konuşmanın çok erken olduğunu aktaran Denizli, "Liderlik mücadelesi için kötü bir sonuç aldık; ancak Trabzon maçında bunu telafi edeceğimizi düşünüyorum." dedi.

Konyaspor Teknik Direktörü Bulak ise, maç sonrası takımını tebrik etti. Kendileri adına bir kazanım değil kayıp maç olduğuna değinen Bulak, "Burada 1 puan almadık, 3 puan kaybettik." diye konuştu. Yeni transferlerin takıma adapte olmasıyla daha iyi konuma geleceklerini iddia eden Bulak, "İlerisi için umut verici bir oyun sergiledik. Takımımız her geçen gün daha iyiye gidecek." ifadelerini kullandı.

Konyasporlu Cihan ise, Beşiktaş'tan daha iyi oynadıklarını söyledi. Beşiktaş'a gol şansı vermediklerini ifade eden Cihan, "Biraz daha şanslı olsak belki gol bile atıp bu sahadan galip ayrılabilirdik." dedi.

Serhat Akın ise, takım olarak herkesin bu maça çok iyi motive olduğunu belirtti. Takımda arkadaşlığın çok iyi olduğuna vurgu yapan Serhat, "Takımımız zamanla daha iyi konuma gelecektir; çünkü takımda yardımlaşma ve arkadaşlık çok iyi." diye konuştu. (CİHAN)

Kaynak: CHA