Ivanovıc ve Safına Finalde

Ivanovıc ve Safına Finalde

Teniste Sezonun 2. "Grand Slam" Mücadelesi Olan 107. Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda (Roland Garros) Bugün Tek Bayanlarda Finalistler Belirlendi.

Ivanovıc ve Safına Finalde

Teniste sezonun 2. "Grand Slam" mücadelesi olan 107. Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda (Roland Garros) bugün tek bayanlarda finalistler belirlendi.

Başkent Paris'teki Stade Roland Garros Kortları'nda düzenlenen toplam 15 milyon 576 bin Avro (yaklaşık 30 milyon 500 bin YTL) ödüllü turnuvanın tek bayanlar final maçında 2 numaralı seribaşı Sırp Ana Ivanovic ile 13 numaralı seribaşı Rus Dinara Safina karşı karşıya gelecek.

Turnuvanın 12. gününde yapılan ilk tek bayanlar yarı final maçında, iki Rus raket karşı karşıya geldi. 13 numaralı seribaşı Dinara Safina, vatandaşı 4 numaralı seribaşı Svetlana Kuznetsova'yı 6-3 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenerek, finale adını yazdırdı. Tek erkeklerde eski 1 numaralı seribaşı Marat Safin'in kardeşi 22 yaşındaki Safina, kariyerinde ilk kez bir Grand Slam finaline yükseldi.

Günün diğer yarı final maçında iki Sırp oyuncu karşılaştı. Kortların iki güzel raketi 2 numaralı seribaşı Ana Ivanovic ile 3 numaralı seribaşı Jelena Jankovic arasındaki maç tenisseverler tarafından merakla izlendi.

Geçen yıl da final oynayan ancak kupayı Belçikalı Justin Henin'e kaptıran Ivanovic, vatandaşı Jankovic'i 6-4, 3-6 ve 6-4'lük setlerle 2-1 yenerek, bu yıl da final hakkı elde etti. Ivanovic, finaldeki rakibi Rus Safina'nın, kariyerinin ilk Grand Slam finaline çıkacak olmasından faydalanabilirse bu yıl kupayı evine götürebilecek.

Turnuvada yarın, tek erkeklerde finalistler belirlenecek. Günün ilk yarı final maçında 3 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic ile 2 numaralı seribaşı İspanyol Rafael Nadal karşılaşacak. Diğer yarı final maçında ise 1 numaralı seribaşı İsviçreli Roger Federer ile Fransız raket Gael Monfils karşı karşıya gelecek.

Kaynak: AA