İü Beyazıt Yerleşkesi'nde 4 Metrelik Çökme

İü Beyazıt Yerleşkesi'nde 4 Metrelik Çökme

İstanbul Üniversitesi (İü) Beyazıt Yerleşkesi'ndeki Astronomi ve Uzay Bilimleri Fakültesi Bahçesinin Bir Bölümünde, Yaklaşık 4 Metre Derinliğinde Çökme Meydana Geldi.

İü Beyazıt Yerleşkesi'nde 4 Metrelik Çökme

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Beyazıt Yerleşkesi'ndeki Astronomi ve Uzay Bilimleri Fakültesi bahçesinin bir bölümünde, yaklaşık 4 metre derinliğinde çökme meydana geldi.

Konuyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Güzel, çöken alanın yaklaşık 3 metre genişliğinde ve 4 metre derinliğinde olduğunu söyledi.

Çökmenin, yerleşkenin etrafındaki duvarın dibinde yer alan vakıflara bağlı 60'a yakın dükkandan bazılarında yapılan genişletme çalışmalarından kaynaklandığını öne süren Güzel, "Duvar dibindeki bazı dükkan sahipleri dükkanlarındaki 3 metrelik alanı üniversitenin bahçesinin altına da girecek şekilde 10 metreye kadar genişletmiş durumda" dedi.

Bundan sonra da çeşitli çökmeler yaşanabileceği uyarısında bulunan Güzel, "Faaliyet durduruldu. Dükkan sahipleri şu an bir şey yapmadıklarını söylüyor. Faaliyet olmadığı için de kimseye ceza verilmiyor. Dükkanlar vakfılara ait olduğu için üniversitenin herhangi bir yaptırımı yok" diye konuştu.

Kaynak: AA