İTÜ'lülerden Halaylı Protesto

İTÜ'lülerden Halaylı Protesto

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) Bir Grup Öğrenci, Bahar Şenliklerinde Arkadaşlarının Gözaltına Alınmasını Halay Çeker Protesto Etti.

İTÜ'lülerden Halaylı Protesto

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) bir grup öğrenci, bahar şenliklerinde arkadaşlarının gözaltına alınmasını halay çeker protesto etti.

İTÜ Maslak Kampüsü'nde düzenlenen bahar şenliklerinin izinsiz olduğu gerekçesiyle polis tarafından engellenmesi esnasında 83 öğrenci gözaltına alındı. Bu duruma tepki gösteren öğrenciler, arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi. Rektörlük binası önünde toplanan öğrenciler, çıkış kapısına kadar sloganlar atarak yürüdü. Rektörü istifaya davet eden öğrenciler, basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan bir öğrenci, şenliklerin 21 yıldır yapıldığını, yönetimin başka şenliklere izin vermesine rağmen kendi

şenliklerini engellediğini iddia etti. Şenliklerin 2 günden bu yana devam ettiğini, ancak bugünkü şenliklere polisin müdahale ettiğini söyledi. Öğrenciler, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi.

Şenlikler kaldığı yerden, kampüs girişinde devam ederken, öğrenciler şarkılar eşliğinde halay çekti.

(İÖ-CİN-NÇ-Y)

Kaynak: İHA