İttifak Holding Borsa'da

2009'un Son İşlem Gününde Sabah Seansı İttifak Holding'e "Hoş Geldin!" Gongu ile Açıldı. Anadolu Sermayesinin En Güçlü Kurumlarından İttifak Holding'in Hisseleri, İMKB'de İşlem Görmeye Başladı.

İttifak Holding Borsa'da
01.01.2010 13:08 | Son Güncelleme: 01.01.2010 13:08

Yılın son işlem gününde İMKB'nin (İstanbul Menkul Kıymetler Borsası) açılış gongu İttifak Holding için çaldı. Anadolu sermayesinin en güçlü kurumlarından İttifak Holding hisselerinin İMKB'de işlem görmeye başlaması amacıyla düzenlenen gong töreni, 31 Aralık 2009 günü İstinye'deki İMKB binasında gerçekleştirildi.

Holding yöneticileri ile para ve sermaye piyasalarının önemli temsilcilerinin bir araya geldiği törende, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vedat Akgiray, İMKB Başkan Yardımcıları Esin Akbulut ve Aydın Seyman ile İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa, gongu birlikte çaldı.

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa, holdingin kurulduğu günden bugüne sağlıklı ve istikrarlı bir büyüme çizgisi izlediğini belirterek, İMKB süreciyle önemli kurumsal hedeflerinden birine ulaştıklarını söyledi.

Buğa şöyle konuştu: "19 bin ortağımızı, 5 bin çalışanımızı ve 18 şirketimizi temsilen bugün burada bulunmaktan gurur duyuyoruz. İnanıyorum ki, İttifak Holding, Borsa'nın da vereceği enerjiyle daha da büyüyecek, ülkemize sağladığı katma değeri milyar TL'li rakamlarla telaffuz edilen boyutlara taşıyacaktır. Rekabet olmadan rekor olmaz; rakiplerimizin de kazanması ve elbirliğiyle kalkınmış bir ülke yaratmak, bu ülkenin her ferdi gibi bizim de ortak hayalimiz."

İttifak Holding'in Anadolu girişimcisinin, dolayısıyla Türkiye'nin gücünün sembolü bir grup olduğuna vurgu yapan Buğa, şirketin bundan sonra da kendisine duyulan güveni boşa çıkartmayacağını kaydetti.

Halka arz edilmeksizin borsaya kote olan İttifak Holding'in hisseleri, II. Ulusal Pazar'da ITTFH kodu ve 58,50 TL referans fiyatı ile işlem görmeye başladı. Holding hisselerinin borsada işlem görmeye başlamasıyla, sermaye piyasaları yatırımcıları, borsada alternatif bir hisse senedine daha kavuşmuş oldu.

1988'de kurulan İttifak Holding, 1994 yılında, "sermayesinin %100'ü halk ortaklığına açık bir halk şirketi olmak" hedefiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na kayıt oldu. Yatırım yelpazesinde birçok sektör bulunan ve 19 bine yakın ortağı olan holdingin, perakendeden inşaata, gıdadan AVM'ye, makine üretiminden tarım ve hayvancılığa, pek çok alanda faaliyeti bulunuyor.

İttifak Holding, 2008 yılında 700 milyon TL konsolide ciro, 2009'in ilk 9 aylık döneminde ise 576 milyon TL konsolide ciro gerçekleştirdi. İttifak Holding, 5 bin kişiye doğrudan, 7 bin kişiye ise dolaylı istihdam sağlıyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title