Sydorchuk: Sezon Başında Fenerbahçe Beni İstedi Ama Takımlar Anlaşamadı

Fenerbahçe'nin bonservisi nedeniyle vazgeçtiği D. Kievli Sydorchuk, "Fenerbahçe benim için büyük fırsattı fakat iki takım aralarında anlaşamadı." dedi.

Sydorchuk: Sezon Başında Fenerbahçe Beni İstedi Ama Takımlar Anlaşamadı

Fenerbahçe'nin sezon başında kadrosuna katmak için büyük uğraş verdiği fakat Dinamo Kiev yönetiminin yüksek bonservis talebinden dolayı geri adım atmak zorunda olduğu Sydorchuk ülke basınına yaptığı açıklamada Fenerbahçe'nin Dinamo Kiev ile transfer görüşmeleri yaptığını doğrularken, bu sürece dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"FENERBAHÇE BENİM İÇİN ÇOK İYİ FIRSATTI"

Dinamo Kiev'in başarılı orta saha oyuncusu Sydorchuk sezon başında Fenerbahçe'nin kendisini istediğini resmen doğrularken, görüşmelerin yönetim ve menajerler aracılığıyla yapıldığını fakat tarafların anlaşamaması sonucu gerçekleşmediğini söyledi.

Ukraynalı futbolcu şu açıklamaları yaptı: "Dinamo Kiev'de uzun yıllar başarıyla forma giydim. Ancak artık yurt dışına çıkma zamanımın geldiğini düşünüyorum. Sezon başında Fenerbahçe beni istedi. Aslına bakarsınız bu benim için büyük bir fırsattı. Tabi kulübümle olan sözleşmeme de saygı duymak zorundaydım. Umarım bir gün bu hayalim gerçekleşir. Türkiye veya başka bir yer. Büyük bir kulüpte forma giyme hayalim var. Umuyorum ki bunu gerçekleştiririm."

TRANSFERDE NELER YAŞANDI

Dick Advocaat'ın alınması konusunda onay verdiği Sergei Sydorchuk ile Fenerbahçe yönetimi her konuda anlaşmaya vardı. Bunun yanı sıra Dinamo Kiev'in teknik direktörü Rebrov da ayrılmak isteyen Ukraynalı futbolcuya izin verirken, kulüp başkanı Ihor Surkis bonservis bedeli olarak servet istedi.

10 MİLYON EURO!

Fenerbahçe'nin her konuda anlaştığı Dinamo Kiev'in orta saha oyuncusu Sergei Sydorchuk için Ukrayna ekibinin başkanı Ihor Surkis 10 milyon Euro talip ettiği bonservis bedelinden hiçbir şekilde indirim yapmayınca görüşmeler tıkandı.