İtalyan İşadamları Edremit'e Hayran Kaldı

İtalyan İşadamları Edremit'e Hayran Kaldı

16.11.2009 19:09 | Son Güncelleme: 16.11.2009 19:09
İtalyan İşadamları Edremit'e Hayran Kaldı

Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç'ın Davetlisi Olarak İlçeye Gelen İçlerinde Sicilya Türk Fahri Konsolosu Romeo Domenico'nun da Bulunduğu İşadamları Heyeti İncelemelerini Tamamladı.

Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç'ın davetlisi olarak ilçeye gelen içlerinde Sicilya Türk Fahri Konsolosu Romeo Domenico'nun da bulunduğu işadamları heyeti incelemelerini tamamladı.

Turistik mekân ve işletmeleri inceleyen heyet, daha sonra ise Kazdağıları'nı da görme imkânı buldu.

Edremit Belediyesi tarafından inşaatı hızla devam eden Ülkü Tepe'de eşsiz körfez manzarası eşliğinde sohbet eden ekip daha sonra Edremit Belediyesi A. Sıdıka Erke Etnografya Müzesi'ni gezdi.

Başkan Tuncay Kılıç, burada misafir heyetin başkanlığını yapan Sicilya Türk Fahri Konsolosu Romeo Domenico'ya bir şilt ve Edremit Belediyesi El Sanatları Kursu'nda işlenmiş bir çini tablo hediye etti.

Misafirlere ayrıca bölgeyi tanıtan argümanlar ile bölgesel ürünlerden oluşan hediyeler sunuldu.

Domenico, Sicilya'nın Katanya bölgesinde Nicolassi kentinin, Edremit ile kardeş şehir olması yönünde yazılan yazıyı da elden Başkan Kılıç'a teslim etti.

Heyette bulunan ve İtalyan RAİ TV de program yapımcısı bayan Martella Teodora Grazia ise hayran kaldığı Kazdağları ve Edremit hakkında ülkesin dönünce bir programında yer vereceğini ifade etti.

Çoğunluğu turizmcilerden oluşan heyet, ilçede kaldığı iki gün boyunca Edremit'in tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini inceleme fırsatı buldu.

(CİHAN)

İtalyan İşadamları Edremit'e Hayran Kaldı

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title