Haberler » Spor » İtalyan Basınında Beşiktaş - Galatasaray Derbisi Yansımaları - Spor

İtalyan Basınında Beşiktaş - Galatasaray Derbisi Yansımaları

Dün gece Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbi maçın son dakikalarında taraftarların saha girmesiyle başlayan olaylar İtalyan basınında da yer buldu.

İtalyan Basınında Beşiktaş - Galatasaray Derbisi Yansımaları

-Galatasaray derbisinde yaşanan olaylar İtalyan basınında da yer buldu

Dün gece Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbi maçın son dakikalarında taraftarların saha girmesiyle başlayan olaylar İtalyan basınında da yer buldu. Birçok gazetenin internet sitesinde olaylara ilişkin fotoğraflar ve görüntüleri yayınlandı.

Toto Süper Lig'in 5.haftasında Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbi maçta yaşanan olaylar İtalyan basınına da yansıdı. Aynı gün ile Lazio takımları arasında oynanan ve Roma'nın 2-0 galip geldiği derbi sonrasında stat dışında taraftarlar arasında gerginlik yaşanması dolayısıyla 'daki olaylarla Roma'da yaşananlar birlikte yorumlandı. La Repubblica gazetesi haberi "İstanbul, taraftarlar sahaya sandalye attı: Maç askıya alındı" manşetiyle verirken olayla ilgili fotoğrafları haberin altında yayınladığı gözlendi. Corriere Della Sera gazetesi ise "İstanbul, derbi sırasında taraftarlar arasında çatışma: Maç kesintiye uğradı" şeklinde habere yer verdi. La Gazzetta Dello Sport gazetesiyse "Beşiktaş-Galatasaray 93'te askıya alındı: Saha işgali, İstanbul'da kaos" manşetiyle verdiği haberde Şampiyonlar Ligi'nde Juventus'un rakibi olan Galatasaray'ın rakibini 2-1 yenerken kızgın taraftarların sahaya girmesiyle maçın askıya alındığını kaydetti. Corriere Dello Sport gazetesi de "Oyundan atılan Felipe Melo taraftarları çılgına çevirdi" manşeti ile olayların çıkış sebebini Galatasaraylı oyuncuya bağladı.

Kaynak: CHA