İtalya'nın Kuzeyinde Deprem: 6 Ölü

İtalya'nın Kuzeyinde Deprem: 6 Ölü

İtalya'nın kuzeyinde sabaha karşı meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde 6 kişi öldü, 50 kişi yaralandı.04.03'teki depremin merkez üssü, Bologna'nın 36 kilometre kuzeyindeki San Felice sul Panaro olarak belirlendi.

İtalya'nın Kuzeyinde Deprem: 6 Ölü

İtalya'nın kuzeyinde sabaha karşı meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde 6 kişi öldü, 50 kişi yaralandı.

04.03'teki depremin merkez üssü, Bologna'nın 36 kilometre kuzeyindeki San Felice sul Panaro olarak belirlendi. Yaklaşık 20 saniye süren deprem tüm kuzeydoğu İtalya'da hissedildi.

Edinilen bilgilere göre; Sant'Agostino'da bir seramik fabrikasında gece vardiyasında çalışan 3 kişi ve Ferrara'da yine gece vardiyasında çalışan 29 yaşındaki Fas asıllı Tarık Naouch enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Bologna'da Alman vatandaşı Gabi Ehseman ve Sant'Agostino'da 103 yaşında bir kadın deprem sonrası yaşadıkları korku sonuncunda fenalaşarak hayatlarını kaybetti.

Saat 15: 18'de 5,1 şiddetindeki bir deprem daha yaşandı. Deprem binaların hasar görmesine yol açarken Finale Emilia'daki saat kulesi yıkıldı. Emilia bölgesi, sivil kurtama ekiplerinin tahminine göre bölgede 3000 kişi evlerini terk etti.

Üniversite öğrencisi Lucia Barbieri, daha önce deprem sırasında ailesi ile evde olduğunu belirtirken, "Çok büyük bir sarsıntı hissettik, ışıkları açtık ne yapacağımızı bilmiyorduk. Deprem hala sürüyordu, evdeki her şey düşmeye başladı, koşarak kendimizi dışarı attık. Dışarıda herkes bağırıyordu, kaos vardı. Böyle bir duruma alışkın ve hazırlıklı değiliz. Bir daha deprem olur mu diye korku içindeyiz, yağmur yağıyor, korkudan evlerimize giremiyoruz, zaten henüz girmeyin denildi bize, bekliyoruz" dedi.

Depremin merkez üssü San Felice sul Panaro'ya 6 km uzaklıktaki Campo Santo kasabasında oturduğunu belirten Stefano Servi ise, "Saat 4: 04'te yerimden fırlayarak uyandım. Merdivenlerden inerken tablolar yere düşüyordu, televizyonun yere düştüğünü gördüm. Eşim ve çocuğumla sağ salim dışarı çıkabildik. 58 yaşındayım böyle bir şey görmedim hayatımda, çok korkunçtu" dedi. - MİLANO