İtalya'da Şike Mahkemesi Sonuçlandı

İtalyan Futbolunda Şike, Takım Kayırma Ve Hile İddialarını İçeren Skandalla İlgili 4 Takım Ve 25 Futbol Adamının Yargılandığı Mahkeme Sonuçlandı.juventus, Fiorentina Ve Lazio Serie B'ye Düşürülürken, Ac Milan İse Serie A'da Kaldı.

İtalya'da Şike Mahkemesi Sonuçlandı

İtalyan futbolunda şike, takım kayırma ve hile iddialarını içeren skandalla ilgili 4 takım ve 25 futbol adamının yargılandığı mahkeme sonuçlandı.
Juventus, Fiorentina ve Lazio Serie B`ye düşürülürken, AC Milan ise Serie A`da kaldı.

Serie B`ye düşürülen Juventus`un ayrıca son iki sezon da elde ettiği şampiyonluklar elinden alınırken, yeni sezona da eksi 30 puanla başlamasına karar verildi. Serie B`ye düşürülen diğer takımlardan Fiorentina sezona eksi 15, Lazio ise eksi 7 puanla başlayacak.

Suçlanan takımlar arasında Serie A`da kalan tek takım olan AC Milan ise önümüzdeki sezona eksi 15 puanla başlayacak. Milano ekibinin 88 puanla 2. sırada tamamladığı 2005 - 2006 sezonundan 44 puanın da silinmesine karar verilirken, kırmızı - siyahlılar Şampiyonlar Ligi’ne katılmaktan da men edildi.

Mahkeme ayrıca, olayların kilit isimlerinden Juventus eski Genel Direktörü Luciano Moggi`nin 5 yıl süresince futboldan men edilmesi kararını verdi.


Kaynak: DHA