İtalya'da Seçimlerin Ardından

İtalya'da Seçimlerin Ardından

İtalya'da Seçim Zaferiyle İlk Çalışmalarına Başlayan Silvio Berlusconi, Bugün Roma'da Basın Mensuplarının Karsısına Çıkarak, Çalışmaları ve Programları Doğrultusunda Bilgi Verdi.

İtalya'da Seçimlerin Ardından

İtalya'da seçim zaferiyle ilk çalışmalarına başlayan Silvio Berlusconi, bugün Roma'da basın mensuplarının karsısına çıkarak, çalışmaları ve programları doğrultusunda bilgi verdi.

Sempatik tavırlarıyla tanınan Berlusconi, basın toplantısına biraz gecikince, "Kusura bakmayın, biraz geç geldim. Çünkü çok sayıda liderden tebrik telefonları aldım. Bu görevin üstesinden gelebileceğimiz yönündeki tebrik mesajları, liderlerin de ülke halkı için çalışacağımız gerçeğini bildiğini gösteriyor" dedi. Basın toplantısına, İtalya'nın gündeminden düşmeyen 2 ana sorun ile başlayan Berlusconi, Alitalia Havayolu ve Napoli bölgesinde yaşanan çöp sorunu ile ilgili olarak, "İnanıyorum ki kısa sürede bu 2 önemli soruna çözüm kazandıracağız. Bu yönde zorluklarla karşılaşacağımızı sanmıyorum" diye konuştu.

Bu arada sol partiye yakın medya grup ve gazetecilerine yönelik olarak konuşan Berlusconi, "15 yıldır beni saf dışı etmek için uğraşıyorsunuz. Bunu yapamayacağınızı anlamadınız mı artık?" dedi. 3 partiden oluşan hükümet yetkilileri arasında Kuzey Birliği'nin sorun çıkarabileceği yönündeki söylentileri cevaplayan Berlusconi, "Kuzey Birliği hiçbir zaman 5 yıl hükümette kalmadı. Bu ülke ve halkın iyiliği için Kuzey Birliği lideri Umberto Bossi ile en iyi şekilde işbirliği yapılacaktır" dedi.

(DK-OYK-OYK-NÇ-D)

Kaynak: İHA