İtalya'da Lig Maçları Hafta Sonu Başlıyor

İtalya'da Lig Maçları Hafta Sonu Başlıyor

İtalya'da Geçen Hafta Sonu Sicilya'da Yapılan Catania-palermo 'Derbi Maçında' Çıkan Olaylarda Bir Polis Memurunun Ölmesi Üzerine Alınan En Köklü Önlemlerle Birlikte Futbol Federasyonu, Maçların Bu Hafta Sonu Yapılacağını Resmen Açıklandı.

İtalya'da Lig Maçları Hafta Sonu Başlıyor

İtalya'da geçen hafta sonu Sicilya'da yapılan Catania-Palermo ''derbi maçında'' çıkan olaylarda bir polis memurunun ölmesi üzerine alınan en köklü önlemlerle birlikte futbol federasyonu, maçların bu hafta sonu yapılacağını resmen açıklandı.

İtalya futbol federasyonu, bakanlar kurulunun bu akşamki olağanüstü toplantısında, tüm maçların ikinci hükümet kararına kadar seyircisiz oynanmasını kararlaştırmasının ardından birinci ve ikinci lig maçlarına cumadan itibaren devam edileceğini kaydetti.

Bakanlar kurulu, bu akşamki olağanüstü toplantısında, tüm statlarda güvenlik standardına tam uyulmasını kararlaştırmış ve stat görevlileriyle ve polise geniş arama yetkisiyle olay çıkarabilecek ''holigan tipli'' kişileri tribünlere sokmama yetkisini tanımıştı. Bakanlar kurulu, ''alınan güvenlik tedbirlerinin bugüne dek eşi görülmedik sertlikte olmasını'' kesin karara bağladı.

Kaynak: AA