İtalya AB Politikaları ve Dış Ticaret Bakanı Emma Bonino:

İtalya AB Politikaları ve Dış Ticaret Bakanı Emma Bonino:

İtalya'nın Yüksek Tirajlı Gazetelerinden Corriere Della Sera, İtalya Avrupa Birliği (AB) Politikaları ve Dış Ticaret Bakanı Emma Bonino'nun, Eski Finlandiya Cumhurbaşkanı Martti Ahtissari Önderliğindeki "Bağımsız Komisyon" Çerçevesinde Türkiye'ye Ziyaretine İlişkin Röportajına Yer Verdi.

İtalya AB Politikaları ve Dış Ticaret Bakanı Emma Bonino:

İtalya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Corriere Della Sera, İtalya Avrupa Birliği (AB) Politikaları ve Dış Ticaret Bakanı Emma Bonino'nun, eski Finlandiya Cumhurbaşkanı Martti Ahtissari önderliğindeki "Bağımsız Komisyon" çerçevesinde Türkiye'ye ziyaretine ilişkin röportajına yer verdi.

İtalya Dış Ticaret Bakanı Bonino, Corriere Della Sera Gazetesi'ne verdiği demecinde, "Türkiye'nin hedefi AB ve bu yönde İtalya her türlü desteği vermekte. Fransa'nın olumsuz tavrı ve pek olumlu olmayan sinyallere rağmen hevesini, aynı zamanda da Avrupa Birliği'ne yönelik uygulamalı çalışmalarını güçlendirerek sürdürüyor" dedi. Türkiye ziyaretine de değinen Bonino, "Katı olmayan, ancak tabiatıyla seçim sonucu sayesinde güçlenmiş, ekonomik ve sivil modernleşme yolunda ilerlemeye kararlı bir lider kadro

görüştüm" diye konuştu.

Öte yandan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 7-8 Kasım tarihlerinde İtalya'yı ziyaret edecek.

(DK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA