İşyerini İki Kez Soydular, Kirasını Ödeyemediği İçin İcralık Oldu

İşyerini İki Kez Soydular, Kirasını Ödeyemediği İçin İcralık Oldu

Erzurum’un Oltu İlçesi’nde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan aldığı destekle işyeri açan Mustafa Kara, işyerinin iki kez soyulmasının ardından ödeyemediği kira borçları yüzünden icralık oldu.

İşyerini İki Kez Soydular, Kirasını Ödeyemediği İçin İcralık Oldu

Erzurum'un Oltu İlçesi'nde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aldığı destekle işyeri açan Mustafa Kara, işyerinin iki kez soyulmasının ardından ödeyemediği kira borçları yüzünden icralık oldu.

53 yaşında evli 3 çocuk babası olan Mustafa Kara, astım hastası olduğu için ağır işlerde çalışamadığını belirterek, "Oltu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aldığım destekle Oltu Şehirler arası terminalinde büfe açtım. İşyerim 4 yıl içerisinde iki kez soyuldu. Sermayemi kaybettiğim için işyerimi kapatmak zorunda kaldım. İşyerinin kirasını ödeyemediğim için 6 bin liralık kira borcu icra takibinde 11 bin liraya yükselmiş. Bu parayı ödeme imkanım yok. Sağlığım iyi değil." dedi.

Evinde bakmakla yükümlü olduğu 5 kişilik bir aileye sahip olduğunu söyleyen Kara, şuanda psikolojik tedavi gördüğünü söyledi. Mustafa Kara, İŞKUR aracılığıyla bulduğu işlerde çalıştığını buradan aldığı asgari ücretinde borç yüzünden kesilmesi nedeniyle zor günler geçirdiğini yetkililerden ve hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi. - ERZURUM

Kaynak: İHA