İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu - Haberler
Haberi Paylaş

İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu

İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yaşam

OMÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından "İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu" düzenlendi.6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği, Türkiye'de işyerlerinde sağlık hizmetlerini yürütmek üzere çok sayıda işyeri hekimine...

OMÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından "İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu" düzenlendi.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği, Türkiye'de işyerlerinde sağlık hizmetlerini yürütmek üzere çok sayıda işyeri hekimine gereksinim var. "İşyeri Hekimlerinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik" uyarınca bir hekimin işyeri hekimliği yapabilmesi için "İşyeri Hekimliği Sertifikası"na sahip olması, sertifikası olanların ise 5 yılda bir yenileme eğitimlerine katılarak, sertifikalarını yenilemeleri gerekiyor.

OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Fakültemiz, 18 Nisan 2013 tarih ve 138-İH sayılı belge ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, 'İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu' ve 'İşyeri Hekimliği Yenileme Kursu' vermek üzere, eğitim kurumu olarak yetkilendirilmiştir. Bu kursların amacı, işyeri hekimi olmak isteyen hekimlere; mesleki becerilerini işyerlerinde uygulayabilmeleri için gerekli iş sağlığı ve güvenliği bilgisini kazandırmaktır. Daha sonra yeniden açılacak eğitim kursları ile Karadeniz Bölgesi'nde işyeri hekimi açığını kapatmaya önemli bir katkı sağlayacaktır" dedi.

OMÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yıldız Pekşen başkanlığında düzenlenen kursa, 19 kursiyer katıldı. "İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu"nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi. - SAMSUN

İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu

İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu

İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu

İşyeri Hekimliği Temel Eğitim Kursu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Türkiye, Yaşam, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title