İsviçre ve Fas Milli Günü Resepsiyonları Beklenen İlgiyi Görmedi

İsviçre ve Fas Milli Günü Resepsiyonları Beklenen İlgiyi Görmedi

İsviçre ve Fas'ın Milli Günü Resepsiyonları, KKTC Askeri Ateşeliği'nin Verdiği Resepsiyon Dolayısıyla Beklenen İlgiyi Göremedi. Askeri Üst Düzey Yetkililerin ve Siyasilerin KKTC Resepsiyonuna Katılması Nedeniyle Fas Büyükelçiliği ve İsviçre Büyükelçiliği'nin Resepsiyonuna Katılımın Az Olduğu Gözlendi.

İsviçre ve Fas Milli Günü Resepsiyonları Beklenen İlgiyi Görmedi

İsviçre ve Fas'ın Milli Günü Resepsiyonları, KKTC Askeri Ateşeliği'nin verdiği resepsiyon dolayısıyla beklenen ilgiyi göremedi. Askeri üst düzey yetkililerin ve siyasilerin KKTC resepsiyonuna katılması nedeniyle Fas Büyükelçiliği ve İsviçre Büyükelçiliği'nin resepsiyonuna katılımın az olduğu gözlendi.

İsviçre'nin Milli Günü nedeniyle Büyükelçi Walter Gyger bir resepsiyon verdi. Resepsiyona çok sayıda büyükelçi ve diplomat katılırken, siyasilerin programa katılmadığı gözlendi. Dışişleri Bakanlığı'nı temsilen Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Levent Bilman'ın katıldığı resepsiyona Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış ve davetliler katıldı.

Öte yandan, Fas Büyükelçisi Abdallah Zagour da Swiss Otel'de Milli Günü Resepsiyonu verdi. Bu resepsiyona da katılım az oldu.

(SC-OK-Y)

Kaynak: İHA