İsveçli Turistin Tecavüz Yalanı

İsveçli Turistin Tecavüz Yalanı

Antalya'nın Alanya İlçesinde İsveçli Bir Turist Kızın, Türk Genci Tarafından Tecavüze Uğradığı İddiasının Yalan Olduğu Ortaya Çıktı.

İsveçli Turistin Tecavüz Yalanı

Antalya'nın Alanya ilçesinde İsveçli bir turist kızın, Türk genci tarafından tecavüze uğradığı iddiasının yalan olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, tatil için geldiği Alanya'da Atatürk Caddesi'ndeki bir otele arkadaşlarıyla yerleşen Sofie V. (16), önceki gün otelin arka sokağındaki bir restoranda arkadaşlarıyla birlikte yemek yedi. Burada aşırı alkol alan Vestergren, polisi arayarak yardım istediğini belirtti. V., olay yerine gelen polise restoranda garsonluk yapan A.D.'nin (25) kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. Gözaltına alınan A.D., ifadesinin alınmasının ardından İsveçli turistle birlikte sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Sağlık kontrolünde herhangi bir tecavüz bulgusuna rastlanılmazken, zanlı çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Tecavüz iddiasının yalan olduğu ortaya çıkan İsveçli turist ise hastanedeki işlemlerin ardından oteline geri döndü.

(RY-NÇ-Y)

Kaynak: İHA