İsveç'te Türk Hamamına Büyük İlgi

İsveç'te Türk Hamamına Büyük İlgi

İsveç'in Başkenti Stockholm'deki Lidingö'de Semtinde Bulunan 5 Yıldızlı Otelin İçinde Açılan Türk Hamamına Girebilmek İçin Haftalar Öncesinden Rezervasyon Yaptırmak Gerekiyor.

İsveç'te Türk Hamamına Büyük İlgi

İsveç'in başkenti Stockholm'deki Lidingö'de semtinde bulunan 5 yıldızlı otelin içinde açılan Türk hamamına girebilmek için haftalar öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Yoğun ilgi gören Türk hamamına girebilmek için haftalar öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Her şeyi Türkiye'den ithal edilen hamama giriş ücretinin ise 75 euro olduğu belirtildi. Hamamın yöneticisi Ziya Gürsoy, 400 bin euroya mal olan hamamın bu yaz restorasyona girip 2 misli daha büyüyeceğini söyleyerek, "Hamama büyük ilgi var. Bilhassa büyük firmalar grup halinde geliyor. Türk hamamını İsveçlilere tanıtmanın gururunu yaşıyorum. Ayrıca Türkiye'nin turizm elçisi gibi İsveçlilere, Türkiye'de gidecekleri yerlerle ilgili tavsiyelerde bulunuyorum" dedi.

"İlk günlerde müşteri gelmeyecek diye çok tedirgindik" diyen Gürsoy, "Televizyonlara reklam verdik ve beklediğimizden daha fazla müşteri çektik. Şimdi tüm bu çalışmaların meyvelerini topluyoruz" diye konuştu.

(MA-OYK-OYK-CC-D)