"İstiklal Yolu Ve Zafer Turu"nun Startı, Yarın İnebolu'dan Verilecek

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen "İstiklal Yolu ve Zafer Turu"nun startı, yarın İnebolu'dan verilecek.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen "İstiklal Yolu ve Zafer Turu"nun startı, yarın İnebolu'dan verilecek.

Uluslararası Bisiklet Birliği takviminde yer alan 6. İstiklal Yolu ve Zafer Turu Bisiklet Yarışı, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle 4 günle sınırlandırıldı.

Önceki yıllarda 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde Afyon Kocatepe'de sona eren yarış, bu yıl 28 Ağustos Pazar günü Eskişehir'de tamamlanacak. Türkiye, Azerbaycan, Norveç, Gürcistan ve Suriye'den 8 takımın 57 sporcuyla katılacağı yarışma, toplam 349 kilometrelik 3 etapta tamamlanacak.

İnebolu-Kastamonu arasındaki 87 kilometrelik ilk etabın ardından, 27 Ağustos'ta 96 kilometrelik Çankırı-Akyurt etabı, 28 Ağustos'ta da 166 kilometrelik Polatlı-Eskişehir etabı koşulacak. Yarışmalarda dereceye girenlere para ödülü, kupa ve madalya verilecek.

6. İstiklal Yolu ve Zafer Turu öncesinde bisikletçiler zamana karşı yarıştılar. Zamana karşı yapılan prolog yarışının startı, İnebolu Kaymakamı Kubilay Ant tarafından verildi.

İsmetpaşa Caddesi'ndeki 3 kilometrelik etapta düzenlenen prolog yarışında birinciliği 3 dakika 53 saniyelik derecesiyle Manisaspor'dan Sırp bisikletçi Gabor Kasa kazandı. Yarışmada Brisaspor'dan Rasim Reis, 3 dakika 55 saniye ile ikinci, aynı takımdan İsmail Aksoy ise 3 dakika 56 saniye ile üçüncü oldu.

- KASTAMONU

Kaynak: AA